Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998
         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 31.01.2011 r. – 06.02.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 7 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 69 zdarzeń, w tym 13 pożarów oraz 56 miejscowych zagrożeń. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 3  osoby ranne oraz 1 ofiara śmiertelna.

          W dniu 05.02.2011 r. około godziny 22:56 w miejscowości Danowo gm. Szczuczyn doszło do pożaru obory murowanej krytej eternitem. Teren akcji zabezpieczono przed dostępem osób postronnych, odłączono dopływ prądu do budynków. Podano pięć prądów wody w natarciu na palącą się oborę oraz dwa prądy wody w obronie sąsiednich budynków. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Przy użyciu drabin przenośnych oraz podręcznego sprzętu burzącego zdemontowano nadpalone elementy więźby dachowej wraz z pokryciem. Spaloną  słomę wywożono na zewnątrz i dokładnie dogaszano. W działaniach gaśniczych, które trwały prawie 15 godzin udział brało 7 zastępów straży pożarnej.
          
          W dniu 01.02.2010 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie rozegrano I rundę Turnieju Strażaków w Piłce Siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z :
- KP PSP Wysokie Mazowieckie,
- KP PSP Bielsk Podlaski,
- KP PSP Grajewo.
         Rywalizację wygrała drużyna z KP PSP Wysokie Mazowieckie, która awansowała do II rundy rozgrywek.


      

                                              Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                               mł. bryg. Andrzej Jabłoński
             

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.