niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

Ogółem w 2010 roku zanotowano 1065 zdarzeń, w tym:
- 193 pożary,
- 864 miejscowe zagrożenia,
- 8 alarmów fałszywych.
Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 14 ofiar śmiertelnych i 101 osób rannych.


Od początku 2011 roku zanotowano 9 zdarzeń, w tym 8 miejscowych zagrożeń i 1  pożar, alarmów fałszywych nie odnotowano.

W dniu 29.12.2010 r. o godzinie 13.45 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Grajewie na ulicy Piłsudskiego. Po przybyciu stwierdzono niedrożność przewodu kominowego. Mieszkańców ewakuowano na zewnątrz budynku. Wygaszono palenisko i nakazano usunięcie nieprawidłowości na piecu kaflowym.

W dniu 30.12.2010 r. o godzinie 11.52 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu trzech samochodów osobowych na Drodze Krajowej Nr 61 na wysokości miejscowości Popowo. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa. Rozlany olej napędowy zebrano przy użyciu sorbentu „Compact”. Akcja ratownicza trwała czterdzieści minut i prowadzona była przez jeden zastęp PSP.

W dniu 31.12.2010 r. o godzinie 13.05 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie odebrał zgłoszenie o dużym zadymieniu w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Grajewie na osiedlu Broniewskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w piwnicy budynku. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do pomieszczeń piwnicy podając jeden prąd wody na źródło ognia. Równocześnie druga rota zabezpieczona w aparaty ODO przystąpiła do przeszukiwania klatki schodowej i mieszkań pod kątem obecności osób. W większości lokali znajdowali się ich mieszkańcy. Ich mieszkania nie były zadymione i nie zachodziła konieczność ewakuacji na zewnątrz budynku. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu ognia przystąpiono do oddymiania i przewietrzania pomieszczeń przy użyciu agregatu oddymiającego. Działania ratownicze trwały dwie godziny i prowadzone były przez trzy zastępy PSP.

W dniu 04.01.2011 r. dyżurny KP Policji w Grajewie zwrócił się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu zaginionej osoby. Poszukiwany to mężczyzna w wieku 74 lat, zamieszkały w Kacprowie. Na miejsce koncentracji grupy poszukiwawczej wybrano okolice domu, w którym mieszkał zaginiony. Czas koncentracji grupy - godzina 8:50. Po przybyciu na miejsce wszystkich osób, rozpoczęto poszukiwania penetrując teren posesji oraz tereny położone bezpośrednio przy niej. Do poszukiwań zadysponowano dwa psy tropiące z KP Policji w Grajewie. Po kilku minutach poszukiwań jeden z psów odnalazł ciało denata. Okoliczności wyjaśniające przyczynę śmierci poszukiwanego prowadzi Policja. W działaniach poszukiwawczych trwających około 1,5 godziny udział brał zastęp PSP, jednostka OSP Ciemnoszyje i Ruda, Policja oraz Straż gminna.


                                              Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                               mł. bryg. Andrzej Jabłoński

            

sobota, 16 października 2021

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.