Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 13.12.2010 r. – 19.12.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 24 zdarzenia, w tym 4 pożary oraz 20 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 10.41 zdarzeń, w tym 188 pożarów, 845 miejscowych zagrożeń i 8 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych  w powstałych zdarzeniach to 13 ofiar śmiertelnych i 101 osób rannych.

W dniu 15.12.2010 r około godziny 18,00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie odebrało zgłoszenie od osoby, lokatorki mieszkania położonego w wielorodzinnym budynku przy ulicy Kopernika w którym to stwierdziła, że prawdopodobnie w wyniku nieszczelności pieca kaflowego istnieje podejrzenie obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Mieszkańcy (przeważnie rano) uskarżają się na ból głowy, zawroty oraz mdłości. Strażacy zbadali poziom tlenu oraz tlenku węgla w mieszkaniu za pomocą urządzenia M-40. Okazało się, że poziom tlenku węgla oscyluje w granicach 19 do 20 ppm. Przewietrzono mieszkanie oraz polecono wygaszenie pieca. Wydano również zakaz jego użytkowania do czasu usunięcia nieszczelności. Działania ratownicze trwały ponad godzinę i prowadzone były przez jeden zastęp PSP.

W dniu 15.12.2010 r. około godziny 17.16, PSP została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego znajdującego się na wylocie z Grajewa w kierunku Ełku. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się komora silnika pojazdu. Działania gaśnicze trwały ponad pół godziny i prowadzone były jeden zastęp PSP.

W dniu 17.12.2010 r. około godziny 11.20 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Dolnej z Zieloną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Działania zastępu PSP polegały na zebraniu przy użyciu sorbentu rozlanego oleju z drogi oraz usunięciu inny pozostałości powypadkowych. Akcja ratownicza trwała ponad pół godziny i prowadzona była przez jeden zastęp PSP.

W dniu 19.12.2010 r około godziny 15.24 w Rajgrodzie na ulicy Warszawskiej doszło do kolizji samochodu ciężarowego z osobowym w wyniku czego z pojazdów  wyciekł olej napędowy i silnikowy na drogę. Przy użyciu sorbentu zebrano rozlane oleje, dodatkowo jezdnię zmyto specjalnym odtłuszczaczem. Działania ratownicze trwały ponad godzinę i prowadzone były przez jeden zastęp PSP.

                          Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie
                              mł. bryg. Jabłoński Andrzej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.