niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 27.09.2010 r. – 03.10.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano13 zdarzeń, w tym 5 pożarów oraz 8 miejscowych zagrożeń. 

     Ogółem od początku roku zanotowano 891 zdarzeń, w tym 164 pożary, 722 miejscowe zagrożenia, i 5 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 12 ofiar śmiertelnych i 86 osób rannych.

     W dniu 29.09.2010 r. około godziny 04.30 w Rajgrodzie na ulicy Warszawskiej kierujący samochodem dostawczym Mercedes Sprinter prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia za kierownicą zjechał na wysepkę i uderzył w znaki sygnalizacji świetlnej. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze prowadzone przez zastęp PSP oraz zastęp jednostki OSP KSRG Rajgród trwały ponad godzinę.
     W dniu 30.09.2010 r. około godziny 18.00 w Grajewie na ulicy Kolejowej zapalił się miał węglowy przewożony w wagonach kolejowych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było samozapalenie się miału. Po odcięciu prądu w sieci trakcyjnej strażacy ugasili palący się miał węglowy. Działania gaśnicze prowadzone przez zastęp PSP oraz zastęp jednostki OSP Grajewo trwały półtorej godziny.
     W dniu 02.10.2010 r. o godzinie 05.56 PSP została zaalarmowana o dużym zadymieniu na poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Okół gmina Grajewo. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy PSP. W wyniku rozszczelnienia przewodu kominowego na poddaszu zapaliła się drewniana podłoga przy kominie. Działania ratowniczo-gaśnicze polegały na ugaszeniu ognia, następnie rozebraniu części podłogi i dogaszeniu tlących się elementów wraz z ociepleniem stropu. Działania gaśnicze trwały ponad godzinę.
     W dniu 03.10.2010 r. około godziny 20.40 na trasie Grajewo-Ciemnoszyje (droga krajowa nr 65) zapaliła się komora silnika samochodu osobowego Mazda 323. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia strażaków, kierowca wraz innymi osobami postronnymi podjął bezskuteczną próbę ugaszenia palącego się samochodu. W chwili przybycia na miejsce zastępu PSP, pożarem objęta była już cała komora silnika, deska rozdzielcza oraz część tapicerki pojazdu. Cała akcja gaśnicza trwał półtorej godziny i prowadzona była przez jeden zastęp PSP.


 Zastępca Komendanta Powiatowego PSP                                                                              
mł. bryg. Andrzej Jabłoński
 

niedziela, 17 października 2021

Wyprzedzał ciężarówką na skrzyżowaniu

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.