poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 13.09.2010r. – 19.09.2010r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 14 miejscowych zagrożeń i 1 pożar.
Ogółem od początku roku zanotowano 866 zdarzeń, w tym 156 pożary,  705 miejscowych zagrożeń, i 5 alarmów fałszywych.

W dniu 15.09.2010 r. o godz. 12:46 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Dwornej z Kopernika doszło do wypadku samochodu osobowego Fiat 126 z samochodem marki Ford. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. Pogotowie Ratunkowe udzieliło na miejscu pierwszej pomocy medycznej, a następnie poszkodowanego przewieziono do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 16.09.2010 r. około godziny 15:13 Dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Wolka Mała. Bezpośredni dojazd do palącego się budynku był zablokowany przez powalone drzewo. W działaniach ratowniczych udział brało dwa zastępy PSP oraz jeden OSP KSRG Rajgród.

W dniu 17.09.2010 r. o godz. 16:25 strażacy zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania w miejscowości Sokoły gm. Szczuczyn gdzie istniało podejrzenie zasłabnięcia mężczyzny. Po otwarciu mieszkania znaleziono wewnątrz mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Niestety przebywający na miejscu zdarzenia lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon znalezionego starszego mężczyzny. W działaniach udział brał jeden zastęp OSP KSRG Szczuczyn, Policja oraz Pogotowie ratunkowe.

W dniu 17.09.2010 r. około godziny 22:05 strażacy udzielili wsparcia jednostkom Policji podczas poszukiwania mężczyzny zagubionego w lesie w okolicach ośrodka wczasowego „ŁOŚ”. Poszukiwany mężczyzna znajdował się około 1 km w głębi lasu. W działaniach ratowniczych udział brało jeden zastęp PSP oraz jeden OSP KSRG Rajgród.
W wyżej wymienionym okresie PSP interweniowała również do zdarzeń, w których przyczyną była nieszczelność oraz niedrożność przewodów kominowych i wentylacyjnych. W wyniku w/w wad dochodziło do dużego zadymienia a w następstwie zagrożenia dla zdrowia oraz życia osób przebywających w mieszkaniach.
Poza tym strażacy interweniowali przy zdarzeniach związanych z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych jak również usuwaniem skutków gwałtownej burzy (powalone drzewa), która przeszła przez część powiatu grajewskiego. 

                                                                                                     KP PSP Grajewo                                                                                                 

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.