Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 28.06.2010r. – 03.07.2010r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń,
w tym 2 pożary, 11 miejscowych zagrożeń oraz 3 fałszywe alarmy.    Ogółem od początku roku zanotowano 519 zdarzeń, w tym 132 pożary, 383 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 44 osoby ranne i 7 osób śmiertelnych.

W dniu 28.06.2010 r. około godziny 16:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie, w którym osoba zgłaszająca stwierdziła, że w altance ogrodowej na terenie jej posesji znajduje się żmija. Strażacy używając specjalnego chwytaka złapali węża, a po zakończonych działaniach wypuścili go w pobliskim lesie. W likwidacji zagrożenia udział brał jeden zastęp PSP.

W dniu 01.07.2010 r. około godziny 11:40 w Grajewie na ul. Piłsudskiego kierujący samochodem dostawczym Renault Kangoo potrącił osobę pieszą znajdującą się na przejściu dla pieszych. Poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych trwających około godziny udział brał jeden zastęp PSP.

W dniu 02.07.2010 r. tuż po godzinie 17:00 w miejscowości Tama(droga krajowa nr 61), doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca wypadku. Na szczęście w wyniku zderzenia pojazdów nikt nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp PSP trwały około 1,5 godziny.

W dniu 02.07.2010 r. około godziny 22:30 na drodze krajowej nr 61, około 0,5km przed miejscowością Rajgród doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów-samochodu ciężarowego, dostawczego oraz motoru. W wyniku zdarzenia kierujący motorem poniósł śmierć na miejscu. Trzy inne osoby poszkodowane, po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia zostały przewiezione do szpitala w Grajewie. Droga krajowa na tym odcinku była całkowicie zablokowana przez około 7 godzin. Działania ratownicze, prowadzone przez dwa zastępy PSP oraz zastęp jednostki OSP KSRG Rajgród trwały ponad 8 godzin.

W minionym okresie strażacy prowadzili również działania na terenie całego powiatu związane z:
- wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i posesji,
- usuwaniem przewróconych drzew  i gałęzi z jezdni,
- usuwaniem zagrożeń związanych z agresywnie zachowującymi się owadami.
                                                                                                                                                                                                       
Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie            

 mł. bryg. Andrzej Jabłoński   

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.