Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 20.04.2010 r. – 26.04.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 8 zdarzeń,  w tym  7  pożarów i 1  miejscowe zagrożenie. Ogółem od początku roku zanotowano 214 zdarzeń, w tym 100 pożarów oraz 114 miejscowych zagrożeń.   Alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 26 osób rannych i 2 osoby śmiertelne.
     

W dniu 25.04.2010 r. około godziny 00.28 w Grajewie przy ulicy Lipowej miał miejsce pożar poddasza w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Z budynku ewakuowano właściciela i przystąpiono do gaszenia pożaru. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Grajewo.
     

W dniu 25.04.2010 r. około godziny 14.18 na trasie Ławsk – Glinki miał miejsce pożar suchej trawy i trzciny na terenach nierolniczych. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG Grajewo, jeden zastęp z OSP Wąsosz i dwa zastępy z OSP Ławsk. Ze względu na utrudniony dojazd pojazdami pożarniczymi część zarzewi ognia gaszono przy użyciu łopat i tłumic.
     

Strażacy prowadzili również działania związane z gaszeniem palących się traw i krzewów na terenie całego powiatu  w związku z czym:
Apelujemy do mieszkańców  o nie wypalanie traw i pozostałości roślinnych!
                                                                                                  
                         Zastępca Dowódcy JRG                                                                                                                                                                           
              asp. sztab. Arkadiusz Lichota  
                                                                                                 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.