Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12170 wyświetleń

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 15.02.2010 r. – 23.02.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 25 zdarzeń,  w tym  4 pożary i 21 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 102 zdarzeń, w tym 41 pożarów,  61 miejscowych zagrożeń,   alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 8 osób rannych.

W dniu 15.02.2010 r. o godz. 06.02 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Sojczyn Borowy doszło do zawalenia się dachu na stodole murowanej krytej blachą Przyczyną zawalenia był śnieg zalegający na dachu. Działania strażaków polegały na uwolnieniu bydła znajdującego się pod zawalonym dachem. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godz. udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo, OSP Ruda, OSP Wierzbowo.

W dniu 17.02.2010 r. o godz. 14.07 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie, że w Grajewie na ul. Dolnej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych Opel Astra i Audi A8. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało.  Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem osobowym Opel Astra. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu czy nie ma wycieków. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP oraz Policja.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna oraz jednostki OSP prowadziły na terenie powiatu grajewskiego działania związane z usuwaniem sopli i nawisów śnieżnych.

Zastępca Komendanta PSP
mł. bryg. Andrzej Jabłoński   

Komentarze (4)

szkoda takich zwierząt

A czy w tym zawalisku były jakieś ofiary?

Brawo dla panów STRAŻAKÓW!! Pełen podziw... :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.