Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 18.01.2010 r. – 24.01.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 6 zdarzeń,  w tym 3 pożary i 3 miejscowe zagrożenia.

Ogółem od początku roku zanotowano 31 zdarzeń, w tym 18 pożarów,  13 miejscowych zagrożeń, alarmów fałszywych nie odnotowano. Liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 2 osoby ranne.

W dniu 22.01.2010 r. o godz. 15.28 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Ełckiej i Piłsudskiego doszło do zderzenia samochodu marki Chrysler Country z samochodem marki VW Golf. Obaj kierowcy z lekkimi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

W dniu 23.01.2010 r. o godzinie 12.37 w miejscowości Kosówka Gmina Rajgród doszło do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym - jednorodzinnym. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas odmrażania rur wodociągowych. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na ognisko pożaru. Do przewietrzenia i oddymienia pomieszczeń użyto agregatu oddymiającego. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp JRG Grajewo i jeden OSP Rajgród.

W dniu 24.01.2010 r. o godz. 21.27 w miejscowości Stoczek Gmina Rajgród miał miejsce pożar w budynku gospodarczo – mieszkalnym. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy PSP Grajewo oraz trzy zastępy OSP: Grajewo, Rajgród i Ciemnoszyje oraz Policja. W wyniku podjętych działań ratowniczo – gaśniczych nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się ognia na pomieszczenia mieszkalne oraz dwa budynki gospodarcze, które stanowiły kompleks zabudowy zwartej z obiektem, w którym powstał pożar. Działania prowadzono ponad 4 godziny w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych  temperatura powietrza wynosiła – 23 st. C.

Ponadto zastępy straży pożarnej wjeżdżały do zdarzeń związanych z usuwaniem nawisów śnieżnych oraz złamanych konarów, które powstały w wyniku silnego wiatru i opadów śniegu.

Dowódca JRG
st. kpt. Kazimierz Golubiewski 
  

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.