środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11679 wyświetleń

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 21.12.2009 r. – 28.12.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń,  w tym  6 pożarów,  10 miejscowych zagrożeń.


Ogółem od początku roku zanotowano 751 zdarzeń, w tym 238 pożarów,  510 miejscowych zagrożeń oraz  3 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 85 osób rannych     i 6 ofiar śmiertelnych.  

W dniu 23.12.2009 r. około godziny 10.54 na Drodze Krajowej Nr 65 w pobliżu miejscowości Ciemnoszyje miał miejsce wypadek samochodu osobowego VW Passat. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i personel karetki pogotowia udzielił jej pomocy medycznej a następnie zabrał ją do szpitala na obserwację. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Pomoc Drogowa.

W dniu 23.12.2009 r. około godziny 11.39 na Drodze Krajowej Nr 65 w pobliżu miejscowości Ciemnoszyje miał miejsce wypadek samochodu osobowego Seat Toledo. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pomoc Drogowa.

W dniu 23.12.2009 r. o godzinie 20.16 na Drodze Krajowej Nr 65 w pobliżu miejscowości Ruda miał miejsce wypadek samochodu ciężarowego DAF. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pomoc Drogowa. Działania trwały prawie trzy godziny.       

 W dniu 24.12.2009r. o godzinie 14.00  w Grajewie przy ulicy Kopernika miał miejsce pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Wydobywający się czarny gęsty dym powodował utrudnienia w ruchu drogowym. Ratownicy przy użyciu sita kominowego wygasili palenisko i przewód kominowy a następnie wszystkie pomieszczenia przewietrzono i oddymiono. W działaniach udział brały trzy zastępy PSP i Policja.

      
Rzecznik Prasowy PSP                                                                                                                          
mł. bryg. Andrzej Jabłoński   


Lampki choinkowe mogą być niebezpieczne dla życia

Wiele sprzedawanych obecnie świątecznych lampek stwarza oczywiste i bezpośrednie ryzyko pożaru oraz porażenia prądem. Prawie połowa z nich wyprodukowana jest w Chinach.

     Jeśli zamierzamy uświetnić święta Bożego Narodzenia świecącymi ozdobami,  musimy mieć pewność, że nie mają one żadnych braków w wymogach bezpieczeństwa. Zwracamy się zatem z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności i zwiększenie uwagi na zakupywane ozdoby choinkowe, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się bezpiecznymi i wesołymi świętami Bożego Narodzenia.

     Ogólnie rzecz biorąc, należy szczególnie zwrócić uwagę na wymogi bezpieczeństwa technicznego dotyczące np:
- budowy wtyczek,
- uchwytów kablowych,
- kabli,
- izolacji przewodów,
- ochrony przeciwko porażeniu prądem elektrycznym,
- odpowiednim oznakowaniu,
- instrukcjach obsługi.

      Prosimy również o ostrożność z "zimnymi ogniami" wieszanymi na świątecznych drzewkach. Należy również pamiętać o wyłączaniu lampek ozdobnych na noc.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (3)

A drogowcy pewnie myślą że to lato

Prawie połowa lampek choinkowych jest zrobiona w Chinach? Raczej prawie wszystkie:)

co sie dzieje w tym grajewie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.