środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 08.09.2009 r. – 14.09.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń,  w tym  6 pożarów i 7 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 591 zdarzeń, w tym 185 pożarów,  405 miejscowych zagrożeń oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 60 osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych.       

W dniu 09.09.2009 r. o godz. 18:03 do Dyżurnego PSK wpłynęła informacja o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym. Zdarzenie miało miejsce w Radziłowie przy ulicy Pięknej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy OSP Radziłów i OSP Klimaszewnica. Przyczyną pożaru było niewłaściwe przechowywanie materiałów palnych ( opału ) - w pobliżu pieca grzewczego c.o.

W dniu 10.09.2009 r. o godz. 17.30 na trasie Grajewo – Popowo (Droga Krajowa Nr 61) kierująca samochodem osobowy Renault Megane nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania i zjechała z jezdni do rowu. W wyniku zderzenia kierująca oraz dwie pasażerki doznały ogólnych obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 11.09.2009 r. 00.48 do Dyżurnego PSK wpłynęła informacja o pożarze instalacji elektrycznej w samochodzie dostawczym Mercedes Bus. Zdarzenie miało miejsce w Grajewie na  ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG . W działaniach udział brały także Policja i Pomoc Drogowa. Przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej podczas uruchamiania silnika.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna prowadziła również działania związane  z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

                                         Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
            mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.