poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kraj

Kronika 997 Łomża

Nietrzeźwy weekend w Łomży

Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali łomżyńscy policjanci. Rekordowy wynik to ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Łomżyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 28-latek poruszający się renault. Alkomat wykazał u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi zatrzymany to 39-latek. Mężczyzna miał nieco mniej bo prawie 3 promile i wsiadł na rower. Natomiast 1,9 promila urządzenie wykazało u 18-latka, który jechał ciągnikiem rolniczym. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pozostali zatrzymani kierowcy to 57 i 37-latek, którzy mieli po ponad 1 promilu alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy zatrzymani za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem.


Jedna  osoba trafiła do szpitala.
To skutek wypadku do którego doszło w Kisielnicy. Policjanci z Łomży wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego.
23.10.2009 r. kwadrans po godzinie 9.00 w Kisielnicy gminie Piątnica doszło do wypadku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 50-letni grajewianin jechał peugeotem i na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust wodny. W wyniku wypadku mężczyzna z urazami klatki piersiowej i głowy został przewieziony do szpitala.
Łomżyńscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego.
 
 
 
Pirat drogowy z Estonii
Łomżyńscy policjanci videorejestratorem nagrali wyczyny pirata drogowego w volvo. Po zatrzymaniu Estończyk otrzymał za szereg popełnionych wykroczeń mandat w wysokości 800 złotych.
Na drodze krajowej numer 61 w powiecie łomżyńskim w piątkowy pochmurny i mglisty ranek policjanci videorejestratorem nagrali kierującego volvem, który popełnił szereg wykroczeń. Najpierw wyprzedzał na skrzyżowaniu i przed przejściem dla pieszych volkswagena. Pomimo, że na jezdni była podwójna linia ciągła zakazująca tego manewru. Kilkaset metrów dalej znowu wyprzedzał, lecz tym razem kolumnę samochodów przed wzniesieniem i na pojedynczej linii ciągłej. Stworzył tym realne zagrożenie czołowego zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku. W miejscowości Budy Czarnockie, gdzie jest ograniczenie prędkości do 60 km/h volvo mknie ponad 130. Zatrzymanym piratem drogowym okazał się 43-letni Estoniczyk. Łomżyńscy policjanci kierowcę ukarali mandatem w wysokości 800 złotych.
 
 
Golfem w drzewo
Kierowca volkswagena zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w drzewo. 20-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.
21.10.2009 r. około godziny 2.00 dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze relacji Miastkowo – Nowogród. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący golfem w kierunku Nowogrodu 20-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie volkswagen zjechał na lewe pobocze i z dużą siłą uderzył w drzewo. Młody mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Łomżyńscy policjanci szczegółowo badają okoliczności wypadku.

 

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.