Wiadomości

Kronika 997 (foto)

11.04.2011 r.

Kradzież sklepowa O godz. 15.46 pracownik sklepu przy ul. Dwornej w Grajewie poinformował, iż zatrzymał na kradzieży mężczyznę. Okazało się, że jest to mieszkaniec miejscowości Nowa Wieś Ełcka. Nie przyjął on mandatu karnego. W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające. Nietrzeźwy kierujący O godz. 17.59 policjant w Wąsoszu zatrzymał do kontroli kierującego skuterem. Okazało się, że kierującym jest mieszkaniec gminy Wąsosz. Był on w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

12.04.2011 r.

Oszustwo internetowe Mieszkanka Grajewa poinformowała, że 20 grudnia 2011 r. zamówiła 2 szt. Telefonów komórkowych o wartości prawie 360 zł i do tej pory nie otrzymała towaru ani też zwrotu pieniędzy.

 
13.04.2011 r.

- Mieszkaniec gminy Grajewo poinformował KPP o godz. 9.45, że jadąc w kierunku Białegostoku za m. Ruda zdarzył się z sarną, która wybiegła na drogę. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

- O godz. 10.50 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego Policji o kolizji. W rejonie skrzyżowania ulic Braci Świackich i Przemysłowej kierowca forda escorta prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w słup energetyczny. Wynik  badania trzeźwości prowadzącego pojazd był zerowy, jemu oraz pasażerom nic się nie stało(zdjęcia).

- Oficerowi dyżurnemu zgłoszono, że w nocy z 10 na 11 kwietnia br. nieznany sprawca dokonał kradzieży tablicy rejestracyjnej. Tablicę skradziono z samochodu m-ki Toyota zaparkowanego na os. Południe, na szkodę mieszkanki gminy Grajewo.

-    O godz. 16.18 mieszkanka poinformowała dyżurnego KPP , że nieznana jej kobieta, wykorzystując nieuwagę dokonała kradzieży saszetki. Zdarzenie miało miejsce w sklepie przy ul. Wojska Polskiego. W saszetce znajdowały się dokumenty i pieniądze w kwocie ok. 1400 zł.

14.04.2011 r.

- O godz. 8.57 pracownik PKP poinformował, że w okresie między 1 a 14 kwietnia br. na szlaku kolejowym Grajewo – Podlasek, skradziono dwa elektromagnesy. Policja prowadzi czynności w celu ustalenia sprawców.
 

15.04.2011 r.

 Kolizja drogowa O godz. 7.57 w Koszarówce kierujący Oplem Astrą mieszkaniec gminy Grajewo nie zachował należytej ostrożności przy omijaniu samochodu marki Toyota, którym kierował mieszkaniec Sejn. W wyniku tego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia otrzymał mandat karny.

 
 

fot. Państwowa Straż Pożarna w Grajewie

OZNAKUJ ROWER!!!Bezpłatne znakowanie rowerów !!!

Właśnie rozpoczął się okres, w którym większość rowerzystów rozpoczyna swoje rowerowe przejażdżki. Sezon wiosenno-letni wiąże się niestety także z kradzieżami jednośladów. Cykliści niejednokrotnie pozostawiają rowery bez zabezpieczenia przed sklepami, blokami, na klatkach schodowych. Łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość.

Aby zminimalizować tego typu kradzieże można oznakować swój dwukołowy pojazd. Znakowanie roweru nie gwarantuje nam 100% pewności, że rower nie zostanie skradziony jednakże minimalizuje ryzyko kradzieży oraz umożliwia identyfikację skradzionego roweru i odzyskanie w momencie jego odnalezienia.

Przypominamy, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie już od lat prowadzi działania polegające na bezpłatnym znakowaniu rowerów. Aby oznakować rower wystarczy mieć dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru (faktura zakupu, karta gwarancyjna).Należy tylko telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym  (tel. 86 273 02 52) i uzgodnić  termin.

Inne sposoby.

Oprócz znakowania warto również spisać numer ramy oraz stworzyć listę części naszego jednośladu. Przydatne w identyfikacji mogą się okazać wcześniej wykonane zdjęcia roweru , a zwłaszcza charakterystycznych elementów (np. zadrapań na lakierze).

 

 

Starajmy się nie zostawiać roweru w miejscach, gdzie łatwo go ukraść np. pod sklepem przed blokiem, domem, na klatce schodowej bez uprzedniego zabezpieczenia. Rower należy zapiąć kołem i ramą do trwałego elementu, trudnego do zabrania czy rozkręcenia. Dobrym pomysłem, ale już bardziej kosztownym, jest ubezpieczenie roweru, które można dokonać w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.