Kraj

Kronika 997 Ełk

7 pijanych kierowców zatrzymanych podczas weekendu

Tylko podczas minionego weekendu ełccy policjanci zatrzymali 7 pijanych kierowców na terenie naszego powiatu. Czterech z nich miało powyżej 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rekordzista miał 3 promile alkoholu we krwi i poruszał się skuterem. Policjanci przypominają, że za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia. Natomiast za kierowanie w takim stanie rowerem grozi kara nawet jednego roku pozbawienia wolności. Wszyscy kierowcy mogą stracić prawo jazdy i to nawet na okres 10 lat.

Przez miniony weekend nie tylko policjanci zatrzymywali pijanych kierowców. W sobotę około godziny 14.00 kierowca osobowego renault
powiadomił oficera dyżurnego, że jedzie za skodą felicją, która porusza się „wężykiem”. Policjanci podejrzewając, że kierowca może być pod
wpływem alkoholu, natychmiast pojechali to sprawdzić. W tym czasie zawiadamiający wyprzedził skodę i zwalniając zmusił ją do zatrzymania. Okazało się, że w aucie siedzi pijany 54-latek. Świadek zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Za kilka sekund na miejscu byli już policjanci. Badanie trzeźwości wykazało u kierowcy skody ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W tym samym dniu policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców. Jednego z nich Borzymach po godzinie 16.30. 40-latek poruszał się fordem escortem w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,4 promila alkoholu w organizmie. Po godzinie 20.00 na odcinku drogi Krzyżewo-Grądzkie Ełckie dzielnicowi zatrzymali 42-latka, który jechał skuterem mając 3 promile
alkoholu w organizmie.

W niedzielę kilka minut po północy w Borzymach policjanci zatrzymali 21-letnią kobietę w stanie po użyciu alkoholu. Kierowała ona vw golfem mając prawie 0,4 promila alkoholu we krwi. Po godzinie 14.00 tego samego dnia w Ełku na ulicy Grajewskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla astrę. Okazało się, że 25-letni kierowca auta jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Również w niedzielę po godzinie 20.00 w ręce policjantów wpadło dwóch pijanych rowerzystów. Zatrzymany 56-latek miał 2 promile, a 44-latek 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia. Natomiast za kierowanie w takim stanie rowerem grozi kara jednego roku pozbawienia wolności. Wszyscy kierowcy mogą stracić prawo jazdy na okres nawet 10 lat. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi nawet 30 dni aresztu.


14.07.2009 r. Najpierw ukradli, a potem grozili zabójstwem

21-letni Jakub D. i 18-letni Marcin F. ukradli kosmetyki w supermarkecie na kwotę około 240 złotych. Gdy zostali przyłapani, grozili ochroniarzowi, że go zabiją. Za kradzież policjanci ukarali ich 500-złotowymi mandatami karnymi. Natomiast za kierowanie gróźb karalnych
wobec ochroniarza 21-latek i 18-latek mogą zostać skazani przez sąd na 2 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z ełckich supermarketów. Ochrona sklepu zauważyła, jak dwóch mężczyzn chowa pod ubranie kosmetyki. Sprawcy udali się w kierunku wyjścia. Okazało się, że mężczyźni nie zmierzali wcale zapłacić. Po przekroczeniu linii kas zostali ujęci przez ochroniarza. Mężczyźni byli agresywni, rzucali o ladę skradzionym towarem. Zagrozili nawet pracownikowi sklepu, że go zbiją. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Po wylegitymowaniu sprawcami okazali się 21-letni Jakub D. i 18-letni Marcin F.. Badanie trzeźwości wykazało u 21-latka prawie dwa promile, a 18-latka jeden promil alkoholu w organizmie.  Funkcjonariusze ukarali ich 500-złotowymi mandatami karnymi. Nienaruszony towar wrócił na sklepowe półki.

Jakub D. i Marcin F. odpowiedzą jeszcze za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do ochroniarza. Mogą za to zostać skazani przez sąd nawet na 2 lata pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.