sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11881 wyświetleń

Kronika 997

17.11.2008 r.
- o godzinie 8:55 dyżurny KPP został powiadomiony, o tym, że w Przedszkolu Miejskim na Os. Południe w Grajewie w okresie od 14 do 17.11.2008 r. chuligani uszkodzili okno, powodując straty na kwotę 150 zł.

- o godzinie 22:15 na trasie Tama - Rajgród doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Scania – obywatel Estonii, podczas wyprzedzania nie zachował należytego odstępu i doprowadził do bocznego zderzenia z samochodem ciężarowym m-ki Iveco, kierowanym przez obywatela Litwy. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

19.11.2008 r.
- o godzinie 7:55 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Wiktorowo i Koszarowa doszło do kolizji drogowej. Ustalono, że kierująca samochodem Opel Corsa mieszkanka Ełku, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z samochodem m-ki Mercedes Sprinter kierowanym przez mieszkańca Grajewa. Kierujący byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

21.11.2008 r.
- o godzinie 8:25 mieszkanka Grajewa zgłosiła, że w okresie od godz. 16:00 dnia 20.11.2008 r. do godz. 8:00 dnia 21.11.2008 r. Grajewie przy ul. Kolejowej złodzieje włamali się do budynku hurtowni i z pomieszczenia biurowego ukradli pieniądze w kwocie 4.000 zł.

- o godzinie 11: 00 dyżurny KPP został powiadomiony przez personel sklepu spożywczego przy ul. Wojska Polskiego, że zatrzymano mężczyznę, który ukradł masło o wartości 3,98 zł. Sprawcę kradzieży ukarano mandatem karnym, a towar w stanie nienaruszonym zwrócono do sklepu.

22.11.2008 r.
- o godzinie 12:30 dyżurny KPP został powiadomiony, że na drodze nr 61 na odcinku Popowo – Guty doszło do zderzenia samochodu m-ki Scania z ciągnikiem rolniczym m-ki Ursus. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Scania mieszkaniec gm. Grajewo nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na przyczepę ciągnika m-ki Ursus, którym kierował mieszkaniec gm. Ełk, powodując zepchniecie tych pojazdów do rowu.  Kierujący oraz pasażer ciągnika z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

- o godzinie 12:35 dyżurny KPP został poinformowany przez pracownika marketu przy ul. Wojska Polskiego, o tym, że w sklepie zatrzymano sprawcę kradzieży butelki wódki i portfela męskiego o łącznej wartości 31,98 zł. Mężczyzna – sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym a skradzione rzeczy zostały zwrócone do sklepu.

- o godzinie 16:40 mieszkaniec Grajewa zgłosił, że w okresie od. 16.11.2008 r. do 22.11.2008 r. złodzieje włamali się do budynku przy ul. Sportowej, skąd ukradli kartę bankomatową i pieniądze w kwocie 800 zł na szkodę zgłaszającego.

23.11.2008 r.
- o godzinie 0:30 na ul. Kilińskiego w Grajewie zatrzymano nietrzeźwego mieszkańca Grajewa, który kierował samochodem osobowym m-ki Opel. Badanie wykazało 0,71 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada 1,49‰. Mężczyzna prowadziła pojazd nie posiadając prawa jazdy.

- o godzinie 16:00 mieszkaniec gm. Radziłów poinformował dyżurnego KPP, o tym, że na trasie Czerwonki – Radziłów, przed Radziłowem zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynikało, że kierujący samochodem m-ki Toyota Avensis mieszkaniec gm. Grabowo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem m-ki Daewoo Lanos, kierowanym przez mieszkańca gminy Radziłów. Kierujący oraz trzej chłopcy w wieku 13-15 lat - pasażerowie Daewoo, z obrażeniami ciała zostali zabrani do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Kierujący i pasażer samochodu m-ki Toyota nie doznali obrażeń ciała. 

- o godzinie 17:55 mieszkaniec gm. Radziłów poinformował dyżurnego KPP, że na trasie Czerwonki - Radziłów doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, ze kierująca samochodem Volkswagen Polo mieszkanka Radziłowa nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem m-ki Ford Mondeo, kierowany przez mieszkańca gm. Radziłów. Pasażerka Forda Mondeo z urazem dłoni została przewieziona do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierująca VW Polo została ukarana mandatem karnym.

- o godzinie 20:20 mieszkanka Grajewa zgłosiła, że w godz. 6:00 – 6:20 na dworcu PKP w Grajewie z torebki skradziono jej portfel, w którym znajdowały się: dowód osobisty, legitymacja studencka i pieniądze w kwocie 15 zł.

- o godzinie 2:25 na trasie 61 Grajewo – Rajgród w pobliżu skrzyżowania do miejscowości Okoniówek doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, ze kierujący samochodem m-ki Mercedes Sprinter, mieszkaniec Estonii nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący ani przewożone przez niego osoby nie doznały obrażeń ciała. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Apel – ktokolwiek posiada informacje na temat sprawców w/w zdarzeń ( kradzieże, zniszczenia mienia) proszony jest o kontakt z dyżurnym Komendy Policji w Grajewie: nr tel. 0- 86 273 0212 lub nr alarmowym  997, 112.

W związku z pogarszającymi się warunkami panującymi na naszych drogach (deszcz, śnieg, niskie temperatury, wcześnie zapadający zmrok itp.) apelujemy o szczególną ostrożność i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy kierowcom o obowiązku jazdy na światłach mijania przez cały rok. Pamiętajmy, że podczas opadów oprócz świateł mijania należy używać również świateł przeciwmgielnych. Pamiętajmy o utrzymywaniu w czystości szyb, lusterek, kloszy świateł, jak też o dostosowaniu prędkości do istniejących warunków i sytuacji na drodze; o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nami. Wart pomyśleć o zmianie opon na „zimowe”. Stosując się o tych wskazówek przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa swojego i innych!

mł. asp. Joanna Kiluk

Komentarze (6)

omg.. ukradł masło.. a moze nie miał co jeść ?

ehh czlowiek chcial masło do jedzenia za 4 zlote nie kradl wodki czy wina jak pewne osoby w lidlu ... ukarano mandatem ... szkoda bo za te pieniadze ktorych zapewne osoba ukarana nie posiada mogla by kupic sobie z 50 takich masel :( ludzie... widzcie i nie reagujecie zebym ja tam byla zaplacila bym za te maslo i bylo by po sprawie nie jestem bogata ale podzielila bym sie z biednymi ktorzy wola jesc a nie pic ...

jak nie miał co jeść ,to niech poprosi ,a tak za 3,98 zł został złodziejem ale kicha

Jak nie ma co jeśc to niech idzie do roboty...tym razem masło, co nastepnym?? Dlaczego kradzież masła ma byc raktowana inaczej ?? Ukraśc masło to w porządku? To taka sama kradzięz jak inna..

Szanowna pani aspirant :Jak czytam . zasad bespiecznego i rozważnego zachowania na drogach w czasie panujących warónków //świateł czystych szyb .... i takich tam ,t..się chce jakie puste paplanie .Proszę napiszcie kiedy patrol policji(DROGÓWKA)w czasie kontroli drogowej zwróciła uwagę na to że wasze auto ma niewlaściwie ustawione światła,obłoconą rejestrację lub zabardzo łyse opony?A te tysiace aut przejeżdzające codziennie rano między godziną siudmą rano a dziesiątą przez srodek Grajewskiego skrzyrzowania w centrum na CZERWONYM ŚWIETLE ,bo co śpiesza się do pracy? PYTAM SIĘ WAS GDZIE WTEDY JESTESCIE????Powiem wam za swoimi biurkami bo tak wygodniej .Więc prosze teraz nie piepszyć takich bredni.Jeśli nie mam racji lub atakuję bezpodstawnie to proszę czytelników niech mnie poprawią, ...

Wojtek G. - wróć do szkoły i naucz sie ortografii zanim zaczniesz rozpisywać się na forum:) (prosiłeś, żeby Cię poprawić)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.