Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 13066 wyświetleń

Kronika 997


17.11.2007 r.
- o godzinie 17:07 dyżurny KPP został powiadomiony, że w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego doszło do potrącenia mężczyzny. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Grajewa, znajdujący się
w stanie nietrzeźwości wszedł na przejście dla pieszych „na czerwonym świetle” i został uderzony przez przejeżdżający samochód m-ki Toyota kierowany przez mieszkańca Ełku. Kierowca był trzeźwy. Sprawca zdarzenia doznał obrażeń ciała i został umieszczony w szpitalu na obserwację.
18.11.2007 r.
 - o godzinie 11:08 w Szczuczynie na skrzyżowaniu ulic Szczuki z ul. Sportową doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem m-ki Ford Fiesta mieszkaniec Grajewa nie zastosował się do znaku „Stop” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Grajewa samochodowi m-ki Fiat Uno, kierowanemu przez mieszkańca Białej Piskiej. Doszło do zderzenia w/w pojazdów. Następnie samochód m-ki Ford Fiesta wjechał na drugi pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Grajewa samochodem m-ki Scania. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.
21.11.2007 r.
- o godzinie 18:00 w Grajewie na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. W samochodzie Volkswagen Passat kierowanym przez mieszkańca gm. Szczuczyn urwało się koło, które uderzyło w jadący z przeciwka samochód Renault, kierowany przez mieszkańca Suwałk. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.
22.11.2007 r.
- o godzinie 06:35 na drodze nr 61 w miejscowości Popowo, gm. Grajewo miał miejsce wypadek drogowy. Samochód m-ki Rover kierowanym przez mieszkańca gm. Szczuczyn wpadł w poślizg na śliskiej jezdni, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód Daewoo Lanos, kierowany przez mieszkańca Grajewa. Kierujący pojazdami z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Kierowcy byli trzeźwi. Policja ustala szczegółowe okoliczności wypadku.

- o godzinie 11:20 w Grajewie na ul. Kolejowej doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem ciężarowym m-ki Kamaz mieszkaniec Grajewa nie zachował należytych środków ostrożności podczas cofania i uderzył w zaparkowany samochód m-ki Honda Civic należący do innego mieszkańca Grajewa. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.
23.11.2007 r.
- o godzinie 07:12 w miejscowości Ruda, gm. Grajewo mieszkanka gm. Grajewo jadąc samochodem m-ki Audi wpadła w poślizg i uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji. Przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Apel:
W związku z coraz większą ilością zdarzeń drogowych apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. Pamiętajmy o tym, że okres jesienno – zimowy wiąże się z charakterystycznymi dla tej pory roku zagrożeniami. Na drogach jest ślisko, wcześnie zapada zmrok, pada deszcz śnieg, jest mgła. Poruszający się w takich warunkach uczestnicy ruchu drogowego powinni zachować szczególną ostrożność polegającą między innymi na dostosowaniu prędkości pojazdów do warunków i sytuacji na drodze, zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, zmianie opon na „zimowe”, dbałości o sprawność techniczną pojazdu itp. Piesi natomiast powinni pamiętać o właściwym korzystaniu z drogi (szczególnie poza obszarem zabudowanym), przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Wskazane jest odpowiednie oznakowanie odzieży poprzez np. umieszczenie elementów odblaskowych po to, aby stać się bardziej widocznym. Zastosowanie się do powyższych wskazówek będzie dobrą inwestycją w bezpieczeństwo każdego z nas.

sierż. Joanna Kiluk

 

 

 

 

 

 

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (2)

A może by tak policja w końcu zaczęła karać zarządców dróg za niewywiązywanie się ze swoich obowiązków- chodzi o zabezpieczanie śliskiej nawierzchni piaskiem i solą. O ile mniej było by wtedy wypadków na drodze. Chyba piasku i soli w Polsce nie brakuje i odśnieżarek? A tak w ogóle do kogo należy droga Szczuczyn- Niećkowo? Pługi tu kursują raz na 10 lat a ślisko jak było tak jest. Zdarzyło mi się przejechać prawie pół Polski i drogi były względne a ten ostatni odcinek drogi w sumie 5 km to koszmar..... Mam nadzieję, że w tym roku zima nie zaskoczy drogowców i kierowców...

oj zaskoczy i to na pewno

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.