środa, 25 maja 2022

Wiadomości

Kronika 997

09.05.2011

Osoba poszukiwana

O godzinie 7:40 policjanci ze Szczuczyna zatrzymali 17-letniego mieszkańca Szczuczyna, który był poszukiwany na podstawie Nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajewie celem doprowadzenia do Policyjnej Izby Dziecka.

Kradzież plastikowej skrzynki

O godzinie 8:20 32-letni mieszkaniec Grajewa wspólnie z 16-latkiem dokonał kradzieży plastikowej skrzynki z pustymi butelkami po orenżadzie wartości 15 zł.

 Kradzież sklepowa

O godzinie 18:48 pracownik sklepu na os. Południe w Grajewie poinformował dyżurnego, że ujął sprawcę kradzieży. Policjanci na miejscu ustalili, iż  mieszkaniec Grajewa ukradł artykuły spożywcze na kwotę 6,38 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

10.05.2011

Kradzież portfela wraz z dokumentami

O godzinie 8: 45 mieszkaniec Rajgrodu poinformował dyżurnego, iż będąc na targowicy miejskiej w Szczuczynie został skradziony mu portfel wraz z dokumentami.

Oszustki zatrzymane

Około godziny 12: 35 dwie kobiety weszły do sklepu ze sprzętem AGD przy ul. Ełckiej. Kobiety kupiły cztery płyty DVD, za które zapłaciły banknotem dwustu złotowym. Po wydaniu reszty panie oświadczyły, że rezygnują z zakupu. Zażądały jednocześnie zwrotu dwustu złotych, oddając wydaną resztę pomniejszoną o sto złotych. Właściciel sklepu zorientował się, że kobiety chcą go oszukać. Poinformował je, że wzywa policję. Kobiety słyszące te słowa uciekły. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi w okolicy sklepu zatrzymali uciekające kobiety. Okazały się nimi dwie obywatelki Rumunii w wieku 16 i 20 lat. Ponadto okazało się, iż kilka dni wcześniej zatrzymana 16-latka w ten sam sposób oszukała pracownicę w jednym z grajewskich solarium. Teraz kobiety odpowiedzą przed sądem.

 Kolizja drogowa

O godzinie13:35 dyżurny został poinformowany, że na trasie 61 niedaleko miejscowości Rajgród doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący ciężarówką- obywatel Litwy podczas manewru wyprzedzania uderzył w audi, którym kierował obywatel Anglii. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

11.05.2011

Kradzież roweru

O godzinie 11:23 mieszkaniec Grajewa poinformował, iż został mu skradziony rower typu damka wartości 200 zł, który pozostawił przed sklepem na ul. Strażackiej w Grajewie.

 12.05.2011


Uszkodzenie samochodu

O godzinie 10:40 mieszkaniec Grajewa poinformował, iż w nocy z 11/12.05.2011 roku w godzinach 22:00-10:30 nieznany sprawca porysował ostrym narzędziem powłokę lakierniczą w jego samochodzie m-ki volvo. Wartość strat oszacowano na kwotę 3000 zł.

 Kradzież sklepowa

O godzinie 20:09 pracownik sklepu przy ul. 9PSK w Grajewie poinformował dyżurnego, że ujął sprawcę kradzieży. Policjanci na miejscu ustalili, iż sprawcą kradzieży jest mieszkaniec Grajewa, który ukradł artykuły spożywcze na kwotę 49,15 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 7: 05 policjanci na trasie Grajewo- Wojewodzin zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec Grajewa jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

15.05.2011

Nietrzeźwy rowerzysta

O godzinie 20:50 policjanci na trasie Pieniążki - Białaszewo zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Okazało się, że mieszkaniec gminy Grajewo jest w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

KPP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.