czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Kronika 997


28.03.2011
Kolizja drogowa

O godzinie 17: 28 dyżurny został poinformowany, że na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący ciężarówką m-ki Daf- mieszkaniec Ostrowa Mazowieckiego podczas manewru wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku, czego doszło do otarcia z drugim samochodem ciężarowym m-ki Scania. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy rowerzysta
O godzinie 17: 50 na trasie Szymany - Koszarówka policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, 53- letniego mieszkańca gm. Prostek. Okazał się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2, 1 promila alkoholu w organizmie.

29.03.2011
Poszukiwany zatrzymany

Około godziny 11:50 w Grajewie na ul. Koszarowej policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Grajewa, który był poszukiwany na podstawie Nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajewie celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Białymstoku.

Oszustwo internetowe
O godzinie 13:00 mieszkaniec Grajewa poinformowała dyżurnego, że w dniu 9 marca 2011 roku za pośrednictwem internetu zakupił maszynki do golenia wartości 184 zł i do dnia dzisiejszego zamówionego towaru nie otrzymała jak również nie zwrócono mu pieniędzy.

30.03.2011
Kolizja drogowa

O godzinie 13:21 dyżurny został poinformowany, że na ul. Przemysłowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący mercedesem mieszkaniec Grajewa podczas manewru omijania uderzył w zaparkowanego citroena. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Sprawcy rozboju zatrzymani
Około godziny 17: 30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie został poinformowany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, że z targowicy miejskiej do szpitala został przewieziony mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała. Policjanci na miejscu ustalili, że 52 –latek spożywał alkohol wspólnie z dwoma mężczyznami. W trakcie libacji doszło miedzy nimi do awantury, podczas, której 52- latek został pobity przez pozostałych uczestników spotkania. Następnie napastnicy ukradli mu 2000 zł i uciekli. Powiadomieni policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Po około 15 minutach funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kupowali, alkohol prawdopodobnie za pieniądze pokrzywdzonego. Okazali się nimi mieszkańcy Grajewa w wieku 21 i 27 lat. Obaj zatrzymani byli pijani, po badaniu okazało się, że mieli od 1, 5 do ponad 2 promila alkoholu. Po sprawdzenie pokrzywdzonego w systemie policyjnym okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grajewie za kradzieże z włamaniem. W związku z tym został on również zatrzymany i w asyście funkcjonariuszy przebywa w szpitalu.

31.03.2011
Potrącenie łosia

O godzinie 5.43 dyżurny został poinformowany, że na trasie 61 w miejscowości Tama kierujący samochodem ciężarowym potrącił łosia, który wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku uderzenia zwierze padło na miejscu. Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń.

Uszkodzenie mienia
Około godziny 10:30 mieszkaniec gminy Grajewo poinformował, że w okresie czasu od 26.03 do 31.03.2011 roku nieznany sprawca uszkodził kłódki, które zabezpieczały drzwi od jego stodoły.

Kradzież mienia
O godzinie 20:45 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca Grajewa, że w okresie od 1.03.2011 roku do dnia 31.03.2011 roku z niezabezpieczonej szopy złodzieje ukradli silnik od samochodu m-ki Mercedes wartości 2000 zł, prostownik, klucze i inne drobne sprzęty. Wartość strat wynosi 10000 zł.

01.04.2011
Kradzież bramy z ogrodzenia

O godzinie 8: 56 dyżurny została poinformowany, że około trzech tygodni wcześniej z terenu działki letniskowej w Rajgrodzie nieznany sprawca dokonał kradzieży bramy metalowej wartości około 1500 zł na szkodę mieszkanki Rajgrodu.

Kradzież tablic rejestracyjnych
O godzinie 11: 52 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca gminy Radziłów, że będąc w miejscowości Kownaty gm. Piątnica, złodziej ukradł mu z samochodu m-ki volkswagen dwie tablice rejestracyjne. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 100 zł.

03.04.2011
Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 0:40 policjanci po krótkim pościgu zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec gminy Grajewo jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,9 promila alkoholu. Dodatkowo kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Poszukiwany zatrzymany
Około godziny 14.25 dzielnicowy będąc na wolnym, ujął 17-letniego mieszkańca Grajewa, który był poszukiwany na podstawie Nakazu wydanego przez Sad Rejonowy w Grajewie celem doprowadzenia do Policyjnej Izby Dziecka.

Ujawnienie pocisku z II Wojny światowej

O godzinie 19:43 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na os. Południe w bloku w piwnicy leży pocisk, który prawdopodobnie pochodzi z okresu II wojny światowej. Poinformowano saperów z Orzysza w celu zabezpieczenia znaleziska.
- informuje KPP w Grajewieczwartek, 28 października 2021

Ograniczenie wizyt w KP PSP w Grajewie

czwartek, 28 października 2021

Kolejny wypadek za Mońkami (DK65)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.