Wiadomości

Kronika 997

13.12.2010 r.

Kradzież sklepowa
O godzinie 15.40 dyżurny został poinformowany, że w sklepie przy ul. 9 PSK miała miejsce kradzież sklepowa. Na miejscu policjanci ustalili, iż mieszkaniec Grajewa ukradł artykuły spożywcze na kwotę ok. 30 zł. Sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 17.32 na trasie Kędzierowo- Bagienice policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy m- ki Hyundai. Okazało się, że kierujący 49- letni mieszkaniec gminy Wąsosz, był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie.

14.12.2010 r.

Kolizja drogowa
O godzinie 9.00 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na ul. Elewatorskiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, iż kierujący  samochodem m – ki Rover, mieszkaniec Grajewa nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i uderzył w zaparkowany samochód  m-ki Volkswagen. Kierujący trzeźwy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Właściciel volkswagena, mieszkaniec Grajewa również został ukarany mandatem karnym za parkowanie w miejscu niedozwolonym.

Kolizja drogowa

O godzinie 9.46 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, iż kierujący fordem mieszkaniec gminy Pisz, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na skodę, którą kierował mieszkaniec Pisza. Z kolei ten uderzył w volvo,  prowadzone przez mieszkańca gm. Szczuczyn. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Oszustwo internetowe

O godzinie 12.20  mieszkaniec Grajewa zgłosił, że zostało popełnione na jego szkodę oszustwo internetowe. Mężczyzna zakupił na aukcji Allegro aparat fotograficzny i do dzisiejszego dnia nie otrzymał przesyłki też nie zwrócono zapłaconej wcześniej kwoty.

Policja apeluje
Jak ustrzec się przed oszustami internetowymi!!! Oto kilka ważnych rad, o których należy pamiętać przy transakcjach internetowych:
1. Należy zachować większą czujność przeważnie przy tzw. „super okazjach”. Nie zawsze to co na zdjęciu musi wyglądać tak samo w rzeczywistości, lub jest nabyte przez sprzedającego w sposób legalny. Warto sprawdzić sprzedającego, jego opinie na innych aukcjach, ale także dzwoniąc na podany przez niego nr telefonu.
2. Nie warto się spieszyć podczas licytacji i lepiej poczekać do końca aukcji za nim się przeleje pieniądze na podany rachunek. Warto sprawdzić czy e-mail pochodzi od rzeczywistego sprzedającego.
3. Nie należy brać udziału w transakcjach po za aukcją szczególnie w przypadku zagranicznych serwisów aukcyjnych.
4. Warto sprawdzić czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze towaru, to zwiększa jego wiarygodność
5. Należy chronić swoje dane osobowe i hasła dostępu.
6. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jest się skontaktować z obsługą portalu aukcyjnego.


Jeżeli już stałeś się ofiarą oszustwa internetowego, poinformuj jak najszybciej administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu oraz po zebraniu dokumentów związanych z transakcją zgłoś się na policję.


Kradzież sklepowa
O godzinie 16.10 dyżurny został poinformowany, że w sklepie przy ul. Dwornej miała miejsce kradzież sklepowa. Na miejscu policjanci ustalili, iż mieszkanka Grajewa ukradła artykuły spożywcze na kwotę ok. 20 zł. Sprawczyni kradzieży została ukarana mandatem karnym.
- informuje KPP w Grajewie


poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.