niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 997

07.05.2010

Potrącenie na przejściu

Kierujący fiatem na przejściu dla pieszych potrącił 33-latka. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala.

O godzinie 9.46 dyżurny został poinformowany, że w Grajewem na ulicy Piłsudskiego  kierowca fiata  potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 33- latka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 33- latek  nie zatrzymał się przed przejściem. Mężczyzna  był już na pasach, gdy nagle uderzył w niego samochód. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Narkotyk wyhodował w doniczce

22 - latek odpowie przed sądem za posiadanie narkotyku. Młody mężczyzna  nielegalną roślinę miał w swoim mieszkaniu.

Grajewscy policjanci podejrzewali, że w mieszkaniu 22-latka mogą znajdować się nielegalne rośliny. W piątek funkcjonariusze złożyli mu wizytę. Podczas przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli konopie indyjskiej. 22-latek odpowie za posiadanie narkotyku.

08.05.2010

Kradzież sklepowa

O godzinie 9.40 dyżurny został poinformowany, że w sklepie przy ul. Dwornej doszło do kradzieży. Mieszkanka Grajewa ukradła artykuły spożywcze. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Zdarzenie drogowe

O godzinie 19.26 dyżurny został poinformowany, że w Grajewie na ul. Dolnej doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty. Z policyjnych ustaleń wynika, że w trakcie jazdy nastąpiło zacięci manetki gazu. 16 – uderzył w krawężnik i  przewrócił się. Okazało się , że grajewianin nie miał uprawnień do kierowania motorowerem. Z urazem kolana trafił do szpitala.

09.05.2010

Sprawcy kradzieży telefonu zatrzymani

W nocy z 8/9.05.2010 roku dyżurny został poinformowany, że w lokalu w jednej z miejscowości gm. Szczuczyn doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Policjanci udali się na miejsce  gdzie zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj 18 – latkowie, którzy wykorzystując sen zgłaszającego ukradli telefon komórkowy wartości 500 zł. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 

 Policja Apeluje!!

10.05.2010 o godzinie 11.20 dyżurny został poinformowany, że z niezabezpieczonego samochodu zaparkowanego przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie złodziej ukradł aparat fotograficzny. Właściciel straty oszacował na kwotę 1600 zł.

 

Uważaj! Nie zostawiaj w samochodzie wartościowy przedmiotów!

Parkując swój samochód należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad.

Nie zostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. laptopy czy nawigacje satelitarne.
Opuszczając samochód weź ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu.
Zawsze zamykaj szyby i włączaj system alarmowy.
Na postój staraj się wybrać miejsca zaludnione i dobrze oświetlone.
Złodziej czeka na okazję!

Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Wysiadając z samochodu zabierajmy ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, drogą odzież i dokumenty, zamykajmy auto i uruchamiajmy urządzenia alarmowe!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.