Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 14490 wyświetleń

Kronika 997

27.04.2010

Kolizja drogowa

Około godziny 13.36 dyżurny został poinformowany, że w miejscowości Rydzewo Pieniążki doszło do kolizji drogowej. Kierujący punto  mieszkaniec gm. Radziłów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w mercedesa, którym kierowała mieszkanka gm. Wąsosz. Sprawca kolizji została ukarana mandatem karnym.

Potrącenie sarny

O godzinie 23.45 dyżurny został poinformowany, że na trasie Grajewo –Popowo doszło do kolizji z udziałem sarny. Kierujący samochodem ciężarowym obywatel Litwy potrącił sarnę, która nagle wbiegła  na drogę.

29.04.2010

Osoba poszukiwana

O godzinie 10.35 w Szczuczynie policjanci zatrzymali nieletniego, który był  poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez  Sądu Rejonowy w Grajewie  celem doprowadzenia do policyjnej Izby Dziecka.

Kolizja drogowa

Około godziny 16.10 dyżurny został poinformowany, że na ul. Wojska Polskiego doszło do kolizji drogowej. Kierujący chryslerem mieszkaniec Kętrzyna, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w seata. Sprawca kolizji została ukarana mandatem karnym.

30.04.2010

Nietrzeźwy kierujący

Około godziny 1.50 w miejscowości Popowo policjanci zatrzymali do kontroli audi. Okazało się, że kierujący 26- letni mieszkaniec gm. Szczuczyn jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzn ma zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem.

30 kwietnia 2010 w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie dwóch nowoprzyjętych funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie.

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta,
ślubuję:
służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję
pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczpospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy przełożonych."

Po ślubowaniu zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Grzegorz Dołęgowski nowo przyjętym policjantom wręczył legitymacje służbowe, złożył gratulacje, życząc sukcesów w swojej przyszłej służbie na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Funkcjonariusze rozpoczną służbę po odbyciu szkolenia podstawowego.

Komentarze (1)

Może w ramach prewencji Policjanci z drogówki zwrócili by uwage jak są parkowane samochody na drodze dojazdowej do bloku 16 i 14 na osiedlu Południe.Czy przypadkiem nie za blisko skrzyżowania z ul Krasickiego?Prędzej czy pózniej dojdzie tam do kolizji bo ani wjechać ani wyjechac nie można.Może plicjanci przypomnieli by tak parkującym kierowcom przepisy ruchu drogowego?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.