Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10058 wyświetleń

"KREW – darem życia"

Uprzejmie informujemy, że trwa VIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej akcji Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Grajewie oraz we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i Polskim Czerwonym Krzyżem organizuje akcję integracyjną oddawania krwi.

 

Przeprowadzona ona zostanie w dniach: 18 listopada 2013 r. od godz. 0900 do 1400  (rejestracja do godz. 1300 ) na parkingu przy Urzędzie Miasta w Grajewie, ul. Strażacka 6A, 25 listopada 2013r. w Zespole Szkół w Wojewodzinie od godz. 0900 do 1400  (rejestracja do godz. 1300 ) oraz 2 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie ul. Wojska Polskiego 84 od godz. 0900 do 1400  (rejestracja do godz. 1300 ).

Jednocześnie informujemy, że osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny mieć:
- ukończone 18 lat ( dowód tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL ),
- masę ciała powyżej 50 kg,
- dobry stan zdrowia.
Przed oddaniem krwi dozwolony jest lekki niskotłuszczowy posiłek.


Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (6)

dlaczego niem tego w rajgrodzie .czy ludzie w rajgrodzie mają inną krew niż w grajewie.czas najwyższy coś zmienić.

kiedy będzie w Szczuczynie?

A czy nie pomyślał ktoś o tym żeby zorganizować jakiś stały punkt krwiodawstwa tak jak było kiedyś w szpitalu , nie każdemu pasuje w tym dniu kiedy przyjeżdża jakiś tam ambulans . Wszyscy w mediach narzekają że jest za mało krwi , ale to przez to że nie ma stałych punktów oddawania krwi np. w takim Grajewie można by z powrotem przywrócić w określone dni w szpitalu lub np. w medicusie .

Do "p" i "szczuczyn" a co stoi na przeszkodzie żebyś sam zorganizował taką akcję, nie musi tym się zajmować jakaś instytucja, może również osoba prywatna, zadzwoń do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku nr telefonu w internecie i działaj. Powodzenia.

Do grajewiak: krew zazwyczaj jest pobierana w 2 poniedziałek miesiąca i myślę, że raz na 2 lub 3 miesiące człowiek może sobie wygospodarować trochę czasu i iść oddać krew. :) Punkt w Grajewie wiadomo byłby wygodniejszy, ale są to koszty i też nie wiadomo ile byłoby chętnych to oddania krwi w dane dni.

do "krew" ja tylko zadałem pytanie ponieważ czasami są organizowane takie akcje w Szczuczynie ale nie są wystarczająco nagłaśniane. Czasami dowiadywałem sie po fakcie>:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.