sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 13474 wyświetleń

Krajobraz po burzy

17 czerwca br. po południu przez powiat grajewski przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. Trwa akcja usuwania skutków nawałnic.

Przechodzący front był niezwykle silny, wywołał dużo zniszczeń. Strażacy mają pełne ręce roboty.

- Odebraliśmy blisko 70 zgłoszeń z czego ponad 50 dotyczy powalonych drzew na drogi i linie energetyczne, pozostałe zgłoszenia dotyczą zerwanych i uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i inwentarskich. Zgłoszenia o wywołanych stratach nadal napływają, szczegółowy bilans zniszczeń będzie znany za kilka dni – powiedział kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Nadal wiele domostw pozostaje bez prądu.

W akcję usuwania skutków zaangażowani byli strażacy m.in. z Grajewa, Szczuczyna, Wąsosza, Niedżwiadnej, Wierzbowa, Mieczy, Rajgrodu, Ciemnoszyj, Radziłowa.
 

Komentarze (5)

Dobre miejsce ku temu, jak jeździmy przez miejscowość Danówek, Koty-Rybno i Szymany to w Szymanach na wjeździe odkąd pamiętam na pięknym drzewie mieszkała od zawsze bociania rodzina, ostatnia burza zabiła pół bocianiej rodziny i wyrwała dom z korzeniami, a bocian, który stracił wszystko stoi na szczycie budynku i patrzy na to.. Ochrona środowiska! Co z nowym miejscem na gniazdo?!

Napiszcie co sie działo w regionie. W Niećkowie bloki uszkodzone, prądu nie ma juz dobę! Energetyka chyba średniowieczna..Ale opłaty współczesne! Ile można to znosić?!

na co czekacie sprzatac te drzewa!!

ja przy swojej posesji posprzątałem po burzy, a proboszcz parafii Św. Trójcy na co czeka, na cud, czy zmiłowanie parafian, a może miasto na swój koszt ma zrobić

Brawo Panie Stanisławie za wpis.... ! gonić tych sukienkowych do roboty , a nie tylko z tacą zbierać pieniądze "co łaska" !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.