Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10843 wyświetleń

Kradł laptopy, komórki

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi 35 -latkowi z Ełku, który włamał się do kilku firm na terenie miasta. Jego łupem padały najczęściej laptopy, telefony komórkowe oraz pieniądze. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to blisko 6 tysięcy złotych.

We wtorkową noc oficer dyżurny ełckiej komendy Policji odebrał zgłoszenie od pracowników firmy ochroniarskiej, którzy poinformowali go, że zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do jednego z ełckich barów. Interweniujący policjanci ustalili, że sprawca wyważył drzwi do lokalu, po czym wszedł do środka i próbował zabrać znajdujące się tam pieniądze. Jednak nie udało mu się to ze względu na ochroniarzy, którzy przyjechali do baru po odebraniu sygnału alarmowego. 35-latek na ich widok zaczął uciekać lecz bez skutku. Został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że to nie pierwsze włamanie, które ma na swoim koncie mężczyzna. 18 kwietnia br. 35-latek włamał się do pomieszczeń biurowych jednej z ełckich firm, skąd ukradł dwa laptopy oraz dwa telefony komórkowe. Wartość skradzionych przedmiotów właściciel oszacował na ponad 2 tysiące złotych. Mężczyzna nie poprzestał na tym. Jeszcze tej samej nocy włamał się do siedziby innej firmy, skąd ukradł ponad 3600 złotych. Z policyjnych ustaleń wynika, że 35-latek kilka dni temu, na terenie szpitala, włamał się do szafki ubraniowej, skąd zabrał 200 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 35-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa dlatego w jego przypadku wymiar kary może być wyższy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. - KPP w Ełku

Komentarze (3)

wam sie w dupach po......ało 15 lat za takie cos masakra

To za zabojstwo jest mniejszy wyrok niz za wlamania i kradzieze smieszne

ha ha 15 lat !!! wiekszej bzdury nie czytałem ty pismaku od siedmiu boleści !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.