Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8135 wyświetleń

Kontrabanda w ciężarówce

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili przemyt 100 tysięcy paczek papierosów. Tytoniową kontrabandę celnicy znaleźli w ciężarówce przewożącej z Estonii do Francji ładunek brykietu drzewnego.

Funkcjonariusze celni z Budziska pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 56-letni Łotysz twierdził, że wiezie do Francji transport brykietu drzewnego. To samo wynikało z przedstawionych celnikom dokumentów.
Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, które wykazało, że oprócz deklarowanego towaru, w naczepie mogą być przewożone nielegalne papierosy.
Po jej otwarciu okazało się, że przypuszczenia celników były trafne – w tirze oprócz kartonów z brykietem znajdowała się tytoniowa kontrabanda. W sumie funkcjonariusze znaleźli 100 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ok. 1,3 miliona złotych.

Przeciwko kierowcy Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka służąca do przewozu kontrabandy na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za popełnione przestępstwo Łotyszowi grozi nawet 10 lat więzienia.

Od początku roku podlascy celnicy przechwycili ponad 4,5 miliona paczek nielegalnych papierosów. (IC w Białymstoku)

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (2)

A czemu zawsze karę ponosi kierowca.Przecież czasami nie widzimy co nam ładują,tylko papiery i w drogę. Wszystko zaplombowane i nie mamy wglądu.Od rau kierowca do 10 lat.Chore prawo!

Zastanawiam się ile takich ciężarówek śmiga dziennie po trasie 61 i 65

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.