Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8885 wyświetleń

Kontrabanda

Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów. Kontrabanda była ukryta w specjalnie przygotowanych balach sosnowych, które transportem kolejowym przyjechały z Białorusi. Wartość zabezpieczonych papierosów sięga 400 tys. złotych. Według ustaleń śledczych CBŚP, w przypadku wprowadzenia na rynek tej ilości papierosów, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości prawie 700 tys. złotych. Policjanci CBŚP wspierani byli przez funkcjonariuszy Służby Celnej z Warszawy i Białegostoku.

Grupa przestępcza, zajmująca się przemytem papierosów z Białorusi, wpadła na niekonwencjonalny pomysł, którego realizacja wymagała dużych nakładów pracy jak i finansowych. W specjalnie przygotowanych balach sosnowych o długości 6 metrów zostały wywiercone otwory o średnicy 10 cm. W otworach ukryto papierosy posklejane taśmą samoprzylepną w tzw. pasy. Otwory zostały zaczopowane w taki sposób, że nie było to widoczne i dopiero po użyciu siły można było stwierdzić, że wewnątrz znajduje się kontrabanda.

Towar został przechwycony przez śledczych warszawskiego CBŚP wpieranych przez funkcjonariuszy Służby Celnej na rampie kolejowej w Sokółce. Wartość przemyconych papierosów sięga 400 tys. złotych, natomiast straty jakie poniósłby Skarb Państwa, przy udanej próbie wprowadzenia towaru na rynek, sięgałyby blisko 700 tys. złotych.

Bardzo rzadko policjanci spotykają się z taką  metodą  przemytu papierosów, gdyż organizujący ją przestępcy ponoszą duże koszty związane z przygotowaniem i logistyką takich ładunków, a osiągane korzyści nie są duże, jak w przypadku innych przemytów. Mimo dużej pomysłowości grup przemytniczych funkcjonariusze pracujący na granicach także nie pozostają w tyle i są w stanie efektywnie zatrzymywać takie „transporty”.

Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia Izbie Celnej w Białymstoku.

 

 

 

http://www.policja.pl/pol/

niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (1)

i to je rzetelna informacja wartość papierosów jest dwa razy mniejsza od podatków i dla tego nikt nie zlikwiduje przemytu i nielegalnej produkcji .Nawet produkując we chałupie metodo chałupniczą po 20 paczek dziennie idzie wyżyć i nie trzeba aż tyle zysku narzucać jak fiskus połowa wystarczy i chałupnik będzie zadowolony i palacz i państwo nie upadnie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.