wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 6444 wyświetleń

Konsultacje ws. Via Carpatia

Rozpoczęły się konsultacje ws. przebiegu planowanego podlaskiego odcinka drogi S19 Via Carpatia  (68 km). Konsultacje potrwają do piątku w różnych miejscowościach w regionie.

Planowana Via Carpatia ma być jedną z najważniejszych tras komunikacyjnych w regionie, jest wyczekiwana od lat. W Podlaskiem S19 ma biec od granicy z Białorusią w Kuźnicy przez Sokółkę, Korycin-Knyszyn-Choroszcz k. Białegostoku i dalej na południe od Białegostoku przez Bielsk Podlaski w kierunku  Siemiatycz.

W styczniu odbywały się konsultacje dotyczące odcinka Sokółka-Korycin wraz z obwodnicą Sokółki (33,7 km). Omawiano cztery warianty tej trasy.

Rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski powiedział, że po konsultacjach prowadzone będą kolejne prace przygotowawcze do inwestycji. Cała dokumentacja ma być gotowa tak, by jesienią można było złożyć wnioski o wydanie decyzji środowiskowych. Gdy będą te decyzje, drogowcy będą mogli ogłaszać przetargi, które odbędą się w systemie "Projektuj i buduj". Konkretnych dat nie podał.

Jak informowała GDDKiA w 2016 r., cały podlaski odcinek Via Carpatia ma mieć 248 km długości i ma kosztować ponad 12 mld zł. S19 biegnie od granicy ze Słowacją w Barwinku przez Rzeszów, Lublin i Białystok (węzeł Choroszcz).

 

Komentarze (1)

Po co śledziom Via carpatia .I tak wydupcyli inne Powiaty ,nie dając im kasy ,która się należała .Opużniają budowę Via Baltyca -a budowę zaczęli od dupy strony.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.