piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 14287 wyświetleń

Konopie, marihuana i haszysz

54 doniczki z krzakami konopi indyjskich i sprzęt służący do ich uprawy, ponad 85 gramów marihuany oraz 8 gramów haszyszu zabezpieczyli białostoccy policjanci na zlikwidowanej na terenie Białegostoku plantacji. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali również dwóch mieszkańców Grajewa. Teraz postępowaniem 27-latków zajmie się sąd. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek około południa funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Białegostoku. Z ustaleń mundurowych wynikało, że może być tam produkowana marihuana. Informacje te potwierdziły się, gdy po wejściu do środka policjanci odkryli plantację konopi indyjskich oraz sprzęt służący do ich hodowli. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanym do tego namiocie, w którym panowały cieplarniane warunki, zainstalowane było ogrzewanie i wentylacja pozwalająca na ciągłą wymianę powietrza oraz system oświetleniowy. W sumie policjanci zabezpieczyli tam 54 doniczki z blisko metrowymi krzakami konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad 2,5 kilograma ziela tej rośliny. Ponadto, podczas dalszego sprawdzania mieszkania, funkcjonariusze znaleźli dodatkowo ponad 60 gramów marihuany. Mundurowi w związku z tą sprawą zatrzymali także dwóch 27-letnich mieszkańców Grajewa, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Dodatkowo podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli prawie 25 gramów suszu roślinnego oraz 8 gramów haszyszu. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyźni procederem tym najprawdopodobniej trudnili się od kilku miesięcy. Gdzie trafiały narkotyki i kto był ich odbiorcą ustalają teraz, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok - Południe, wyjaśniający okoliczności tej sprawy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. 27-latkowie usłyszeli już zarzuty i dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi im kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. - KWP w Białymstoku

 

 


czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (12)

nie no namiot w mieszkaniu, grajewiak potrafi :D

wiadomo o co chodzi....

Nie wykupili abonamentu na "ochronę".

ale by to jarali hihi

Zbrzydła już ta wieczna nagonka na tą "niezwykłą roślinę";P i robienia z niej najgorszego zła na ziemi, wrzucając ją do jednego wora z twardymi dragami!!! I marnowanie przy tym życia ludziom, którzy starają się dać innym więcej szczęścia, radości, ale przede wszystkim zdrowia. Bo większość z "was" i mam na myśli tu ludzi, którzy nie zetknęli się z tą "niezwykłą rośliną";P osobiście i nie zdają sobie sprawy o jej zastosowaniach medycznych... (pomaga w bólach reumatycznych, na sen, apetyt, raka, stwardnienie rozsiane itp.) Wiele leków powstaje na bazie marihuany!!!. Palili ją Indianie, palili hipisi, palą ja młodzi starzy, aktorzy, muzycy, politycy... tak naprawdę wszyscy... Tylko rząd i telewizja propagandę głosi, jaka to ona szkodliwa i zła, nie dobra..., gdyż ma większy interes na tym, że jest nielegalna!!! Zamiast zrobić ją legalną i sprzedawać pełnoletnim, potrzebującym tak jak ma to miejsce w Holandii, USA, Czechach, Kanadzie.

zalosne... 8 lat za chodowanie rosliny która w wielu krajach jest stosowana jako lek... polska dla zacofanych...

tak zgadzam sie paranoja ludzie nie wiedza co to trawa, a media i rzad mania ludzi, wmawiaja, ze to takie ciezkie narkotyki paranoja

Dlaczego Ktos kto lubi zajarac jest traktowany jak morderca , grozny przestępca ? Czym to szkodzi dla społeczeństwa ?? Że się dobrze czuje , Marihuana Wpływa Leczniczo na Organizm Ludzki i jest to udowodnione naukowo ,Zamiast łapac przestępców i piratów drogowych to oni ganiają tych młodych ludzi .Niestety taki System w tym kraju Panuje Pzdr.

takie polskie prawo!!! sadzic palic zalegalizowac!

To już czas najwyższy wyjść z tego Ciemnogrodu, jak długo będziemy pozwalać na to, aby o tym co legalne decydowały osoby które nigdy z czymś takim się nie spotkały. Jeżeli ktoś chce palić to niech pali, jego wybór :)

Kolejna brawurowa akcja polskiej policji! Ciemnogród...

Zgadzam się w 100% ze wszystkimi wpisami. Najgorsze jest to że za morderstwo niektórzy dostaja 5 lub 8 lat a tu za trawę takie kary...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.