niedziela, 1 października 2023

Kultura i rozrywka

  • 13 komentarzy
  • 9999 wyświetleń

Konkurs o H. Potterze w PG2

13 lutego br. w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Grajewie odbył się ostatni etap konkursu o tytułowym bohaterze książek J. K. Rolling - Harrym Potterze.
W konkursie brało udział 5 dwuosobowych drużyn przybyłych  z okolicznych gimnazjów.

W magicznej atmosferze, z przyciemnionymi światłami i nietypową muzyką, zaprawionej szczyptą rywalizacji młodzi zmagali się z zadaniami. Dotyczyły one oczywiście zawartości wszystkich tomów opowieści o losach młodego czarodzieja. Należy dodać, że tomów jest siedem i są one bardzo pokaźne.

Dla uczestników konkursu podróż z trójką młodych czarodziejów nie zakończyła się wraz z ostatnim tomem. Trwa, a Oni w grajewskim 2. gimnazjum podczas dni, kiedy odbywały się kolejne etapy rywalizacji, czuli się jak w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart.

Harry Potter "zaczarował im świat", to pewnego rodzaju odskocznia od rzeczywistości. Czytając Harry'ego Pottera - mówią gimnazjaliści - przenosimy się do innego świata - świata magii, marzeń, przyjaźni. Towarzyszą bohaterom w zmaganiach z trudami szkoły, razem z nimi wyruszają w niebezpieczne wyprawy. Dzielą ich radości i smutki, odnajdują w nich prawdziwych przyjaciół, o których czasem ciężko w świecie realnym.

e-Grajewo.pl

Komentarze (13)

Bardzo dobra inicjatywa...zlikwidujcie konkursy z historii, polskiego, matematyki...a dajcie z potterów i tolkienów!

Czy nie ma innych książek, o wiele wartościowszych od Pottera? Jestem zdegustowana.

no fakt punkol, niech zrobią konkurs z encyklopedii.

no tak, jak szkoła organizuje konkurs z czegoś co interesuje młodych, a nie jest sztywną nauką, to od razu narzekania. A ja myślę, że to zachęcam dzieci do czytania. Problem byłby, gdyby nie było konkursów z historii, fizyki czy innych. Ale takie też są. A próćz nich jeszcze konkurs z popularnej książki. To źle? Zdegustowana, ty się lecz

do punkol: chodzi tez o to zeby dac troche przyjemnosci mlodziezy a nie organizowac tylko konkursy jakichs lektur.

A gdzie informacja o wynikach konkursu? Czyżby organizatorzy nie chcieli ujawnić, że to uczniowie z innego gimnazjum wygrali? Nieładnie i mało zachęcająco na przyszłość...

tak magdo. ale nie trzeba zapominać o tym, ze są miliony książek ciekawszych od hp.

Konkurs wygrało PG3. Rywalizacja była czysta i zdrowa. Jestem pod wrażeniem uczniów z Rudy, którzy byli naprawdę o wiele lepsi od innych GIMNAZJALISTÓW!!! Myślę, że takie konkursy zachęcą innych do prania w nich udziału

gazetka Fakt tez jest popularna. Zróbmy o niej konkurs!

czepiacie się i tyle. działa tu ta sama zasada, gdyby osoby, które nie cierpią fizyki potępiały organizowanie z niej konkursów.

co za czarodzieje i wiedzmy fest nawet;pp

Zgadzam sie z "Ktos" Szkoła z Rudy pokazała na co ich stać!!

Świetny konkurs...Ale głupio że pokazali publiczność :) Ja to na końcu siedze to mnie nie widać :P Najgorzej to na początku mają Przemek i Michał z 1b :D:D Pozdro =*
Pg2 RuleZz ;*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.