sobota, 18 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7047 wyświetleń

Konkurs na dyrektora ZSS

Konkurs na dyrektora ZSS

W lutym br. Zarząd Powiatu Grajewskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie. W terminie do 17 marca br. w Starostwie Powiatowym w Grajewie, ul. Strażacka 6B osoby przystępujące do konkursu mogli składać oferty.

- W odpowiedzi na konkurs wpłynęła jedna oferta – informuje Jolanta Jaśkowiak, główny specjalista Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego W Grajewie. Nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać do 31 sierpnia br.
 

Z kart historii ZSS nr 3 w Grajewie
Początki szkoły specjalnej w Grajewie sięgają 1960 r. Na potrzeby placówki zaadaptowano zabytkowy budynek przy ulicy Ełckiej, w którym do dziś mieści się Zespół Szkół Specjalnych.

Pierwszy dzwonek zabrzmiał 16 stycznia 1961 r. Naukę rozpoczęło 52 dzieci w dwóch klasach łączonych. Klasami opiekowało się dwoje nauczycieli, a zajęcia prowadzono metodą ośrodków pracy. Pierwsi absolwenci opuścili szkolne mury w 1964 roku. Od 1990 roku poszerzono ofertę placówki o nauczanie dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym. W 1998 r. objęto edukacją uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim oraz powstała klasa Przysposabiająca do Pracy. W 2003 roku utworzono klasę dla dzieci autystycznych. Od roku 2006 szkoła prowadzi zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Obecnie Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie stanowią: Oddział Przedszkola Specjalnego, Szkoła Podstawowa Nr 3 Specjalna, Publiczne Gimnazjum Nr 4 Specjalne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna, Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

Placówką zarządzali: Sławomir Siemion, Cyriak Konopka. Od blisko 20 lat dyrektorem placówki jest Jarosław Konopka.

 

piątek, 17 września 2021

,,Strzelcy Weteranom"

Komentarze (2)

Szkoda ze nikogo więcej nie było

Zmartwiona było wystartować myślisz, że to takie proste

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.