Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 2510 wyświetleń

Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich w Szczuczynie

Z okazji przypadającej w tym roku 330. rocznicy Nadania Praw Miejskich Szczuczynowi, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Koło Gospodyń Wiejskich „Z Grodu Szczuków” zorganizowali Pierwszy Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich o „Grabie Szczuki”. Wydarzenie odbyło się w wigilię imienin Antoniego Stanisława Szczuki – założyciela i właściciela naszego miasta. W konkursie, który objął patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego wzięło udział aż 10 kół z terenu powiatu grajewskiego: KGW Białaszewo, KGW Biebrza, KGW Brzeźno, KGW Dołęgi, KGW Guty, KGW Kapice, KGW Lipnik, KGW „Niedźwiadnianki”, KGW Rydzewo i KGW „Z Grodu Szczuków”. 

 

 Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Janusza Siemiona – Dyrektora BCK w Szczuczynie w składzie: Pani Jadwiga Jolanta Budzińska – Sekretarz Gminy Szczuczyn, Pani Katarzyna Duda – nauczyciel Zespołu Szkół w Niećkowie prowadząca przedmioty żywieniowe i Pani Anna Wojsław – Prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”, brała pod uwagę nie tylko walory smakowe potraw, ale też sposób ich prezentacji, wystrój stoiska jak też komunikację ze społeczeństwem. Po długich obradach komisja zdecydowała: 

 

Główną nagrodę „Grabie Szczuki” – rzeźbę autorstwa lokalnego malarza i rzeźbiarza Pan Andrzeja Borusiewicza zdobyło KGW Biebrza,

I miejsce w konkursie zajęło KGW Brzeźno,

II miejsce w konkursie zajęło KGW Dołęgi,

III miejsce w konkursie zajęło KGW „Niedźwiadnianki”. 

Nagrodę specjalną za najbarwniejsze stoisko ufundowana przez Starostę Powiatu Grajewskiego zdobyło KGW Rydzewo. 

 

Nagrody ufundowali: Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Powiatu Grajewskiego.

 

 To bardzo barwne wydarzenie z niesamowitą ilością przysmaków kulinarnych uatrakcyjnili swoimi występami: „Kapela z Grodu Szczuków”, „Zespół KGW Radziłów”, Zespół KGW „Z Grodu Szczuków”, Zespół „Kłosek” z ZS w Niećkowie. Zaprezentowały się również dzieci –  „Mali Szczuczyniacy” zespół działający w szczuczyńskim Centrum Kultury pod opieką głównego instruktora Andrzeja Szabelskiego w składzie: Magda Galanty, Wiktoria Januszewska, Natalia Kreska, Paulina Orzechowska, Dominika Niećkowska, Kinga Owsianko i Oskar Sobiecki. 

 

 Pierwszy Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich w Szczuczynie o „Grabie Szczuki” przeszedł go historii. Resumując było to oczekiwane przez społeczeństwo bardzo udane wydarzenie. Jako organizatorzy nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby kół oraz zainteresowania nie tylko lokalnej społeczności w tym mediów, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Bawili się świetnie razem z nami m. in. ksiądz proboszcz Jacek Majkowski, Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego pionierskiego wydarzenia i zaszczycili go swoją obecnością, dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Jacka Wesołowskiego, którego pomoc trudna jest do ocenienia. 

 

Już dziś wiemy, że będziemy kontynuować to wydarzenia. Zapraszamy za rok. 

 

 

BCK w Szczuczynie

KGW „Z Grodu Szczuków”

Foto Joanna Siemion

 

czwartek, 30 czerwca 2022

Absolutorium dla Burmistrza

wtorek, 28 czerwca 2022

XLIV Konkurs Piosenki

Komentarze (1)

Super wydarzenie. Gratulacje zwycięzcom. Potrawy były wyśmienite.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.