niedziela, 3 lipca 2022

Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 2621 wyświetleń

Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich w Szczuczynie

Z okazji przypadającej w tym roku 330. rocznicy Nadania Praw Miejskich Szczuczynowi, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Koło Gospodyń Wiejskich „Z Grodu Szczuków” zorganizowali Pierwszy Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich o „Grabie Szczuki”. Wydarzenie odbyło się w wigilię imienin Antoniego Stanisława Szczuki – założyciela i właściciela naszego miasta. W konkursie, który objął patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego wzięło udział aż 10 kół z terenu powiatu grajewskiego: KGW Białaszewo, KGW Biebrza, KGW Brzeźno, KGW Dołęgi, KGW Guty, KGW Kapice, KGW Lipnik, KGW „Niedźwiadnianki”, KGW Rydzewo i KGW „Z Grodu Szczuków”. 

 

 Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Janusza Siemiona – Dyrektora BCK w Szczuczynie w składzie: Pani Jadwiga Jolanta Budzińska – Sekretarz Gminy Szczuczyn, Pani Katarzyna Duda – nauczyciel Zespołu Szkół w Niećkowie prowadząca przedmioty żywieniowe i Pani Anna Wojsław – Prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”, brała pod uwagę nie tylko walory smakowe potraw, ale też sposób ich prezentacji, wystrój stoiska jak też komunikację ze społeczeństwem. Po długich obradach komisja zdecydowała: 

 

Główną nagrodę „Grabie Szczuki” – rzeźbę autorstwa lokalnego malarza i rzeźbiarza Pan Andrzeja Borusiewicza zdobyło KGW Biebrza,

I miejsce w konkursie zajęło KGW Brzeźno,

II miejsce w konkursie zajęło KGW Dołęgi,

III miejsce w konkursie zajęło KGW „Niedźwiadnianki”. 

Nagrodę specjalną za najbarwniejsze stoisko ufundowana przez Starostę Powiatu Grajewskiego zdobyło KGW Rydzewo. 

 

Nagrody ufundowali: Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Powiatu Grajewskiego.

 

 To bardzo barwne wydarzenie z niesamowitą ilością przysmaków kulinarnych uatrakcyjnili swoimi występami: „Kapela z Grodu Szczuków”, „Zespół KGW Radziłów”, Zespół KGW „Z Grodu Szczuków”, Zespół „Kłosek” z ZS w Niećkowie. Zaprezentowały się również dzieci –  „Mali Szczuczyniacy” zespół działający w szczuczyńskim Centrum Kultury pod opieką głównego instruktora Andrzeja Szabelskiego w składzie: Magda Galanty, Wiktoria Januszewska, Natalia Kreska, Paulina Orzechowska, Dominika Niećkowska, Kinga Owsianko i Oskar Sobiecki. 

 

 Pierwszy Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich w Szczuczynie o „Grabie Szczuki” przeszedł go historii. Resumując było to oczekiwane przez społeczeństwo bardzo udane wydarzenie. Jako organizatorzy nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby kół oraz zainteresowania nie tylko lokalnej społeczności w tym mediów, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Bawili się świetnie razem z nami m. in. ksiądz proboszcz Jacek Majkowski, Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego pionierskiego wydarzenia i zaszczycili go swoją obecnością, dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Jacka Wesołowskiego, którego pomoc trudna jest do ocenienia. 

 

Już dziś wiemy, że będziemy kontynuować to wydarzenia. Zapraszamy za rok. 

 

 

BCK w Szczuczynie

KGW „Z Grodu Szczuków”

Foto Joanna Siemion

 

Komentarze (1)

Super wydarzenie. Gratulacje zwycięzcom. Potrawy były wyśmienite.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.