sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

Konkurs LWIĄTKO 2011


 LWIĄTKO 2011' – KONKURS FIZYCZNY w ZS Nr2

"Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym  z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do "przegrzania mózgowego procesora". Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie. Nawiasem mówiąc, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę. W 2003 roku próbnie, a później już pełną parą, podjęliśmy się tego zadania." (GŁÓWNY ORGANIZATOR)
http://www.lwiatko.org/Plakat2011_A4.jpg


Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2011’ już za nami!
Dnia 24.03.2011r. w Zespole Szkół Nr 2 im.9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbył się szkolny etap konkursu fizycznego, w którym udział wzięło 43 śmiałków z  tej szkoły. Do etapu zewnętrznego, który w  całej Polsce odbył się dnia 28 marca 2011r. (w godzinach porannych), zakwalifikowało się 21 uczniów  - 10  z Technikum i 11 z II LO w Grajewie.

Konkurs fizyczny przebiegał prawidłowo, więc uczestnicy zgodnie z procedurami ukończyli go o godz.10.30. Wprawdzie na wyniki będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale już dziś wszystkim uczennicom i uczniom dziękujemy za przełamywanie stereotypów, życzymy powodzenia oraz dużo satysfakcji  z rozwiązywania zadań konkursowych i wypełnionej "misji”. Trzymamy za Was kciuki!

Organizatorzy: B.Strzałkowska i A.Koniecko

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.