wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12853 wyświetleń

Koniec roku i prac budowlanych

28 czerwca 2013 r uroczyście zakończono projekt „Termomodernizacja kompleksu budynków Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie".

Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej historię prac realizowanych od kwietnia 2011 r. do czerwca 2013 r. przedstawiła koordynator z ramienia powiatu – wicestarosta Alicja Rutkowska.

W kwietniu 2011 roku z inicjatywy Zarządu, Rada Powiatu Grajewskiego podjęła decyzję o wprowadzeniu do budżetu zadania inwestycyjnego o wyż. wym. nazwie, z zamiarem złożenia wniosku do programu System Zielonych Inwestycji. Aktualizację audytu energetycznego opracowała Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. oddz. w Białymstoku W. Sarosiek, a dokumentację techniczną Pracownia Architektoniczno-Graficzna P. Kuczyński w Białymstoku.

Do realizacji projektu zaproszono właścicieli mieszkań prywatnych, którzy przystąpili do współrealizacji termomodernizacji partycypując w kosztach. Wniosek wraz z załącznikami został opracowany przez Przedsiębiorstwa "JUWA" J. Brynkiewicz, przy udziale R. Łapińskiego "Euroconsulting" Fundusze Strukturalne oraz pracowników Starostwa Powiatowego i Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie". Wniosek został poddany ocenie formalnej, merytorycznej i selekcji. Dzięki pozytywnej ocenie 30 maja 2012 r. w NFOŚ i GW w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie termomodernizacji.

W wyniku przetargu nieograniczonego wyłoniono do realizacji zadania konsorcjum firm:
Energy Investors Group S.A. z siedzibą w Brzegu i Energy Investors Sp. z o.o. w Warszawie, które przedstawiło podwykonawców: Zakład Instalacji Sanitarnych Wietocha Andrzej z Wiązownicy; P.P.H.B. Wojsiat Dariusz z Ełku. 10 lipca 2012 r. została podpisana umowa z wykonawcą robót. W wyniku realizacji projektu wykonano termomodernizację kompleksu budynków szkoły, polegającą na: dociepleniu ścian; wymianie stolarki okiennej i drzwiowej; ociepleniu stropodachów; wykonaniu instalacji c. o. wraz z wymianą grzejników i cwu; modernizacji węzła cieplnego.

Inspektorzy: p. Aleksander Wierzbicki - branża elektryczna, p. Czesław Wróblewski - branża sanitarna, p. Krzysztof Jabłoński - branża budowlana. Na etapie realizacji projekt został dwukrotnie skontrolowany przez NFOŚiGW w Warszawie. Projekt realizowany był od kwietnia 2011r. do 11 czerwca 2013r.

Wartość projektu wyniosła 2 287 482,00 zł. z tego:
- 1 288 980,05 zł - środki własne powiatu pochodzące z opłat za korzystanie ze środowiska;
- 919 560,00 zł - dotacja z NFOŚiGW
- 78 941,95 zł - właściciele lokali mieszkalnych.

Uroczystość zbiegła się z podsumowaniem roku szkolnego 2012 / 2013 w ZS nr 1. Wręczono nagrody wybitnym uczniom, gratulowano sportowcom, dziękowano aktywnym w różnych dziedzinach licealistom.


fot. e-Grajewo.plwtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (5)

Trzeba mieć radnego żeby władze pamiętały i dbały o szkołę.

Przez wiele lat władze powiatu ,,olewały" nasz Ogólniak. To chyba dobrze, że jest ktoś kto zadbał i o tę szkołę. Pozdrawiam nauczycieli i miłych wakacji.

Ten radny to Doliwa ?

W 10 ostatnich latach z budżetu szkoły (czyli pieniędzy uzyskanych z powiatu oraz zarobionych przez szkołę) wyremontowano większość sal lekcyjnych, sale gimnastyczne, stołówkę, wymieniono niemal wszystkie okna w szkole i sporo grzejników, położono posadzki na korytarzach, wymieniono pokrycia dachowe, przebudowano wejścia do internatu i szkoły. Od niedawna uczniowie korzystają też z Orlika na Listopadowej. Nie widać tego tak jak nowej elewacji, ale na pewno o dyskryminowaniu przez władze mówić nie można.

p.Baginska t0 juz nie te lata I nie te cial0,zeby ubierac kr0tka sukiennke I 0dkrywac rami0na,tr0che zabrakl0 pani wy0brazni jak zwykle zreszt0,nie miala pani nigdy gustu,ale skr0mnsc w tym wieku przydalaby sie pani,b0 p0 piedziesiatce nie wypada jak ma sie takie cial0.k0lezanka z dawnych lat.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.