Wiadomości

Kongres działkowców

22.09.2011 r. w warszawskiej hali sportowo - widowiskowej Torwar odbył się II Kongres Polskiego Związku  Działkowców z udziałem około 4000 działkowców z okręgów całej Polski.

Zaskarżenie uchwalonej w VII 2005 r. Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych (obowiązującej i dobrze działającej) do Trybunału Konstytucyjnego spowodowało zagrożenie dla fundamentalnych praw działkowców, a wręcz dla dalszego funkcjonowania ogrodnictwa działkowego. Było to zasadniczą przyczyną pilnego zwołania Kongresu, na którym przedstawiciele działkowców zabrali głos w najważniejszych dla ogrodów sprawach. Ustalony termin nie jest przypadkowy. Wybrani 9 października posłowie będą decydować o losie działkowców.

Podczas Kongresu ugrupowania polityczne jednoznacznie wypowiedziały swoje poglądy. O pomocy w obronie ustawy z 2005 r. zapewnili m.in. przedstawiciele PSL z premierem Pawlakiem, SLD z przewodniczącym Napieralskim, PO z wiceszefem klubu Czerwińskim oraz przedstawiciele prezydenta, prezesa RM, Ministra Rolnictwa, OPZZ, Partii Kobiet, Unii Pracy i wielu innych organizacji. Wypracowane przez Kongres dokumenty zostały jednomyślnie zaakceptowane przez zebranych.

Ponadto obrady Kongresu uświetnili i zapewnili o swoim wsparciu przedstawiciele Międzynarodowego Biura Ogrodów z Anglii, Niemiec, Słowacji, Czech, Szwecji, którzy również zabierali głos. Oprawa muzyczna należała do orkiestry górniczej. W Kongresie uczestniczyli również przedstawiciele grajewskich ogrodów działkowych.

e-Grajewo.pl

wtorek, 16 sierpnia 2022

Akcja charytatywna (21.08)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.