środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 7689 wyświetleń

Konferencja prasowa w UM

14 stycznia 2016 r. w Urzędzie Miasta Grajewo przy ulicy Strażackiej 6A odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Halina Muryjas – Rząsa.


Podczas spotkania przekazano informacje m.in.:

- uchwalonego budżetu na 2016 r.

 *Dochody budżetu Grajewa to 62 901 677 zł z tego bieżące w wys. 61 801 677 zł oraz majątkowe 1 100 000 zł. Wydatki budżetu miasta opewają na 66 501 677 zł, deficyt wynosi 3 mln 600 tys. Deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków, stanowiących nadwyżkę na rachunku bieżącym budżetu miasta, wynikającą m.in. z rozliczeń kredytów i pożyczek z lat ubiegłych.

- przebudowy ulicy Robotniczej w Grajewie;

 *20 stycznia br. zapadnie decyzja w sprawie dofinansowania przebudowy ul. Robotniczej. Koszt całej inwestycji to ok. 6 mln. z czego dofinansowanie wyniesie 50 procent (prawie 3 mln zł). Partnerami w modernizacji tej "schetynówki" będą: Mlekpol, Pfleiderer, Agro Centrum, Starostwo Powiatowe.

- problemu bezpańskich psów;
 *140 tys. zł Miasto przeznaczyło na odłów bezpańskich psów z terenów miejskich, umieszenie oraz utrzymanie ich w schonisku. Jest to narastający problem, z roku na rok liczba bezpańskich czworonogów wzrasta. 2 lata temu odłowiono 44 sztuki a w ubiegłym roku liczba schwytanych psów podwoiła się - wzrosła do 88.

- poruszono kwestie niezakończonych spraw związanych z przekazaniem placu po byłym dworcu PKS;

 *Powołano specjalną komisję, która dokonała oględzin placu. Teren do dnia dzisiejszego nie został uporządkowany i nie rozwiązano jeszcze wszystkich kwestii z dotychczasowym dzierżawcą.

- pytania Portalu e-Grajewo.pl dotyczyły wyboru nowego Starosty Grajewskiego oraz kosztu jakie poniesie miasto za koncert gwiazdy podczas Dni Grajewa 2016.

 *Burmistrz nie wskazał konkretnej osoby godnej fotela Starosty. Uważa, że powiatowi radni dokonają prawidłowego wyboru i liczy też na dobrą współpracę z nowo wybranym  następcą zmarłego Jarosława Augustowskiego.

 *Miasto zapłaci kwotę ok. 40 tys. za występ zespołu Eney, podczas tegorocznych Dni Grajewa.

e-Grajewo.pl
 

Komentarze (21)

w głowie się nie mieści, prawie 1600 zł za odłowionego psa lub jeśli podwoi się liczba odłowionych psów to kwota nadal będzie kosmiczna, bo prawie 900 zł.

Dziwisz się Stanisław a ile mamy kotów jedz pod blok na WIktorowo 60 i zobaczysz ile ,,,,,kocia mama ,,,karmi koty przed blokiem chyba z 12 szt i rzuca pokarm przez okno gdzie wałęsające się zwierzęta karmią się i nikt nie może poradzić z nią ponieważ ciagle zdzwoni do obrońców .Zobacz i przekonasz się...i na to są pieniądze a odchody nie ma komu sprzątać po nich bo piegniarka nie jest od sprzatania

Ty obserwujaca nie zaluj kotki tez chca zyc nie badz taka czysta brawo dla pani co dokarmia takichmludzi coraz mniej

Zacznijcie pomagać jeden drugiemu(człowiek człowiekowi) a nie tylko psy i koty.Ludzie co się z Wami dzieje,jak dziecku to nie ma komu pomóc, ale psom i kotom to omal się nie pozabijają tak lecą pomagać, a wszyscy niby tacy święci - SZKODA TYLKO ŻE NA KRZYWDĘ LUDZKĄ NIE JESTEŚCIE TACY WRAŻLIWI.!!!

Dziękuję bardzo Pani, która dokarmia koty. Ma Pani dobre serce . Życzę powodzenia w 2016 roku i zawsze.

niech te placa co je karmia pod blokiem jak blok 15 ,14 ,11,18,16,to jest szok winni sa ludzie a nie zwierzak

Na koty mają pieniądze z urzedu miast i karmę kociary biorą nie za swoje niech ich wezmą do domu swego jak tak uwielbiają i na broniaka sa i południu tyeż

Kociarzy coraz więcej niech każdy wezmie do domów po 2 i po problemie.

Toz na letnich spotkaniach z mieszkańcami burmistrz twierdzil, że problem bezpańskich psów jest rozwiązany /

To juz wiem gdzie i czemu zginął nam pies. z/

Zastanawiam się czy były przewodniczący był lepszy od obecnej co sądzicie?

Prosi się Urząd Miasta aby były zdjęcia odłowionych psów na E- Grajewo. Problem z głowy gdy zaginie pies właścicielowi, będzie wiadomo gdzie jest.

Olga a może ty pomożesz tej pani i weź te zwierzątka do swego łóżka ,będzie bardzo przyjemnie dla sąsiadów wąchać odór odchodów a ty będziesz dumna z takiej pomocy

Znam na broniaku osoby które kilka lat temu gonili koty ,a teraz wielcy obrońcy.

Kociara dziękuję za rady ; mam zwierzęta w domu , nawet w łóżku niejednokrotnie . Nie wiem co to odór, o którym piszesz. W domu mamy czysto wręcz sterylnie . Dbamy o siebie nawzajem i o te zwierzęta. Moja rodzina dokarmia też zimą bezpańskie psy , koty, ptaki . Sporo kasy na to wydajemy ale warto ratować życie .... robimy to z radością . Życzę Ci zdrowia radości i miłości bliskich , wszystkiego najlepszego

Właśnie coś ostatnio sporo osób szuka zaginionych psów.

Może dla wyłapywaczy jest korzystniej nie odnaleźć właściciela - miasto płaci pieniądze na zwierzaka i jakoś jest.
Nowatorski pomysł POPIERAM.
Zdjęcia piesków na e-grajewo, może zgłosis ie ktoś lub nawet przygarnie.

Witam na ul. Łąkowej w Grajewie pełno biega psów bezpańskich szczekających na ludzi ,a dzieci boja sie tamtędy przejść.

tez obserwujaca nie dalo sie milosci i bycia w domu dla jedynego dziecka to daje sie milosc dla zwierzat czy znasz takie przypadki ,poniewaz tak bylo w przeszlosci i co teraz /?moze warto przemyslec

olga bardzo dobrze ze dbasz o swoje zwierzeta z szacunkiem dla ciebie ,tylo zrozum ze ty i sprzataz ,a tutaj nie ma po zwierzetach komu sprzatac tylko wszedzie jest brodno ,jak my mozemy z dziecmi pospacerowac przy bloku ?nie pomyslalas ?Wlasnie takie sa skutki bezpanskich zwierzat.

Rozbraja mnie podejście ludzi którym przeszkadzają koty na osiedlach. One podobnie jak my odczuwają zimno, strach i przede wszystkim głód. Sama dokarmiam koty i bezpańskie psy, nie mogłabym przejść obojętnie obok glodnego zwierzaka. Ludzie wystarczy mieć odrobinę serca...

Zgadzam się z wypowiedzią "Sandra" a tak w ogóle to czy te 140 powinniśmy płacić dla schroniska czy za te pieniądze nie można coś stworzyć na terenie powiatu i może jakieś nowe miejsca pracy powstały bo samorządowcy chyba o tym zapominają mając swoje posady

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.