wtorek, 9 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 2415 wyświetleń

Kończy się budowa zapory na granicy

To największa inwestycja w historii Straży Granicznej. Ma powstrzymać nielegalną migrację cudzoziemców z Białorusi. W czwartek (30.06) - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - mija termin głównych prac przy budowie zapory na polsko-białoruskiej granicy.

 

Konstrukcja ze stalowych przęseł docelowo ma mieć 186 km długości i 5,5 metrów wysokości. U góry zakończona jest zwojem drutu żyletkowego. Straż Graniczna podaje, że zapora powstała już prawie w całości, a do zakończenia robót brakuje niewielkiego odcinka w miejscu, gdzie warunki geologiczne były najgorsze.

Budowa fizycznej zapory, która rozpoczęła się pod koniec stycznia jest jednym z elementów zwiększenia zabezpieczenia granicy z Białorusią. Przy okazji powstała też droga techniczna wzdłuż całego odcinka granicy. Dzięki temu funkcjonariusze straży granicznej będą mogli szybciej dojechać i przemieszczać się wzdłuż granicy.

 

Trwają też prace przy montażu bariery elektronicznej. To specjalny system kamer i czujników, który pomoże w wykrywaniu nielegalnej migracji. Takie zabezpieczenie będzie też na granicznych rzekach, gdzie zapora nie jest budowana.

W barierze fizycznej są 24 przejścia dla dużych zwierząt i 140 tys. otworów dla małych zwierząt oraz przepusty na istniejących ciekach wodnych.

Koszt całej inwestycji to ponad 1,5 mld zł.

 

Radio Białystok

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (8)

A mnie to "lotto". Co z budowami ul. Legionistów i okolicznych?

Super, będziemy wreszcie zabezpieczeni przed rodzinami (też chrześcijańskimi) uciekającymi przed wojną w Syrii. Przepraszam za sarkazm.

Pokazcie mi kraj ktory stawial takie mury przed Polakami. To tylko potrafi robic Rzad PiSu

Nie popieram!, ale dla przypomnienia musze stwierdzic,ze jednak mur berlinski, byl wczesniej !

Ciekawe, jak PiS owcy będą uciekać z kraju przed sądami za swoje przekręty, to czy inne kraje zamkną przed nimi szlaban.

A ile zbędnej kasy na to poszło !!!A kto bogatemu zabroni .

zobacz CHOPIE jakie MURY w IZRAELU

STACH w Izraelu? Chinski mur jest jedna z nielicznych budowli , ktora widac z ksiezyca , nie wiedziales o tym?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.