Kultura i rozrywka

  • 23 komentarzy
  • 8759 wyświetleń

Koncert i aukcja dla WOŚP

Koncert i aukcja dla WOŚP

Mieszkańcy grosza nie skąpili - podczas kwesty  ulicznej zebrano około 10 000 zł.

W Grajewie, poza koncertami w MDK, odbyła się także aukcja przedmiotów i usług pozyskanych od darczyńców, przedsiębiorstw, osób prywatnych i instytucji.

 

ciekawostki: 

Motocykl chopper, skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej znalazł się na licytacji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

UWAGA

 Uruchamiamy internetową aukcję kolacji ufundowanych na rzecz XXIII Finał WOŚP przez lokale ,,Piecuch Cafe” oraz ,,Zajazd Zaścianek” w Barszczach. Maile z nazwą  lokalu, w którym chcieliby Państwo skonsumować kolację i proponowaną przez Państwa ceną wraz z numerem kontaktowym telefonu prosimy wysyłać na adres: [email protected] do dnia 14 stycznia 2015 r. (środa) do 23.00.

Aktualizowana wysokość Państwa ofert będzie do sprawdzenia na stronie  www.mdk.grajewo.pl       

Startujemy od kwoty 20 zł!

 

 

Wzorem lat ubiegłych  Hufiec Pracy w Grajewie aktywnie  włączył się w akcję zbierania środków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  W dniu 11 stycznia 2015 roku czternastu uczestników hufca kwestowało na ulicach miasta Grajewo, natomiast pozostała trójka uczestników przygotowywała posiłki i ciepłą herbatę w sztabie WOŚP dla zziębniętych wolontariuszy. Młodzieży nie zraził wiatr i deszcz styczniowej niedzieli. Wszyscy  chętnie poświęcili swój wolny czas na szczytny cel Fundacji Jerzego Owsiaka.    Tegoroczna zbiórka  przeznaczona jest na diagnostykę i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Młodzież z HP w Grajewie uczestniczy w WOŚP nieprzerwanie od 9 lat. Wieloletni udział w akcji uczy młodzież współpracy w działaniu i otwartości na potrzeby innych ludzi.

Komentarze (23)

Po tym co czytam w internecie straciłem zaufanie do Owsiaka i do WOŚP.Bloger Matka Kurka opublikował uchwałę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynika z niej, że żona Jerzego Owsiaka, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, należała do grona osób, które podjęły decyzję o jej zatrudnieniu w fundacji na stanowisku prezesa. Z pensją 9 tysięcy złotych. Matka Kurka wskazuje, że kwota 9 tysięcy zł to jedynie początek:"...następnie podwyżki i premie w kolejnych latach. Kwotą bazową jest 9 tysięcy przyznane w roku 2002, ale w 2012 mamy już 13 850. Licząc średnio, za lata 2002 do 2012 spokojnie wyjdzie nam minimum 1 300 000 złotych

Tak zyja 0wsiaki zadna n0wina

Wow, takie atrakcje nam zapewnia Grajewski sztab? Normalnie szał ciał. I żadnego koncertu? Żadnego zespołu muzycznego? Nic kompletnie? Wspaniale! Przecież zespoły grałyby za sam zwrot paliwa, czyli góra ze dwie stówki, a byłaby atrakcja, która przyciągnie ludzi do MDK, na aukcje itd. W Łomży podczas finału zagrają zespoły rockowe, heavy metalowe, thrash metalowe, disco polo i parę jeszcze innych zapewne i grają na takich samych zasadach - za friko, ewentualnie za zwrot kosztów paliwa. Czy grajewski sztab WOŚP wysłał jakieś zapytania do kogokolwiek, czy by nie zechciał zagrać tego dnia w grajewskim MDK?

POLak jak juz czytaj to czytaj dokladnie, to co pisze ten "bloger" to informacje wyssane z palca ewentualnie wyrwane z kontekstu a ty jeszcze mu wierzysz ;] zalosne... zeby nie WOSP to duzo osob juz nie byloby z nami na tym swiecie... nawet w naszym grajewskim szpitalu sa sprzety WOSP. Ale gadaj sobie co chcesz, zmienisz zdanie jak ich sprzet uratuje ci zdrowie czy nawet zycie

Dziś opiszę niewiarygodnie bezczelne zagranie Owsiaka, pokazujące w jakim poczuciu wyższości i kpiny ze zwykłych ludzi żyje pan prezes. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji finansowej odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP. 12 maja 2014 roku trafiło do Sądu kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu. Z dostarczonej do Sądu makulatury wiadomo, że z fundacji WOŚP i „Złotego Melona” prywatna firma żony Owsiaka „Mrówka Cała” wydoiła co najmniej 1,3 miliona złotych, w postaci rozmaitych zleceń i innych usług wykonywanych za pieniądze donatorów, w tym za pieniądze z puszek. Sąd nie dał wiary pociętym starym gazetom, które księgowa Pilarska i Jerzy Owsiak drwiąc z ludzkiej inteligencji podpisali: „zestawienia finansowe”. 17 czerwca 2014 roku Sąd wydał nowe zarządzenia, domagając się pełnej dokumentacji w postaci ksiąg rachunkowych, co jak wiadomo skończyło się odmową i kompromitacją Jerzego Owsiaka oraz fundacji WOŚP wraz z przyległymi spółkami i firmami.

Powyższe fakty są powszechnie znane, ale to dopiero tło dla najnowszego biznesu Jerzego Owsiaka, przyklejonego do WOŚP i "Złotego Melona". Gdy sprawy zaczęły się Owsiakowi i jego żonie wymykać spod kontroli, razem wykonali klasyczną dla RP III operację biznesową. Działalność spalonej „Mrówki Całej” została zawieszona, a klika dni wcześniej Jerzy Owsiak pod jakże znamienną nazwą: „Jasna Sprawa” założył własną firmę. Chociaż kolekcjonuję kłamstwa i moralne oszustwa Owsiaka i śledzę niemal każdy jego ruch, nie przyszło mi do głowy, że prezes „Złotego Melona” w czasie dla niego wyjątkowo niebezpiecznym może tak „pójść po bandzie”. Wróćmy jeszcze raz do dat i pokażmy pełne kalendarium.
Może: A .nie będzie aż tak głupi i zrozumie że WOŚP to normalny Amber Gold Owsiaka.

wiesz co POlak ? nie interesuje mnie to !
to są ludzi prywatne pieniądze nie twoje nie z podatków i każdy wie co z nimi robi wole dać owsiakowi niż dawać na czarną mafie !

popieram Q w tym roku też dam na WOŚP

do q masz racje ja tez tak uwazam. Owsiak jest czlowiekiem jak kazdy inny i zdziwiloby mnie to gdyby nie zarabial ale on przynajmniej cos robi i pomaga ludziom ktorzy tego potrzebuja. robi wiecej niz nie jeden minister.. a lekarze czesto bez jego sprzetu nie daliby rady pomoc potrzebujacym. ty POlak jestes poprostu zalosny myslac jedynie o pieniadzach ktore zarabia Owsiak niz uswiadomic sobie ile potrzebnych i pomocnych sprzetow zakupil. czasami lepiej zawisc schowac do kieszeni i pomoc ludziom ktorzy nie maja tak dobrze jak ty !

Po-lak-owiedziała jedna baba drugiej babie itd... Nie podoba się akcja społeczna jaką organizuje Owsiak i nie chcesz wspomóc finansowo więc nie dawaj ale też nie neguj.Ja natomiast nie słyszałem ale widziałem jak ojciec Rydzyk brał datki w kopertach jakie przekazywali mu nawiedzeni jego pupile.Czy przed fiskusem rozliczy się?czy kasa jaka zbierana była na ratowanie stoczni zwrócona była wpłacającym- nie
Dezwą się zaraz głosy,że kto zgłosił się po odbiór to zwrócono,tak ale część.Jak można odebrać gotówkę,kosztowniści itd ktöre przekazywano bezimiennie.Tego nikt nie widzi lub nie chce widzieć.Odezwą się zaraz obrońcy,że atakuję kościół,
Niestety bądźmy obiektywni i sami osądźmy jaka jest rzeczywistość.Skoro Po-lak jesteś na anty-WOŚP wiedz
że uzbierana kwota przeznaczona jest na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania zdrowia jak i życia ludzkiego.Skoro państwo nie jest w stanie zabezpieczyć służbę zdrowia w sprzęt czyni to WOŚP pod przewodnictwem Owsiaka i wolontariuszy oraz Caritas( z tym,że ten drugi zbiera przez cały rok)Zapoznaj się dokładnie jakie procenty z zebranej sumy są dzielone i na co a dopiero powielaj bzdury jakie gdzieś tam zaszłyszałeś.Uważaj abyś czasem Owsiak nie potknął się o kłody kiedy będzie spieszył się dla ciebie z pomocą!

oj wyznawcy biznesmena rydzyka
jego raczej nie rozliczacie z maybaha czy term

jak zwykle zawisc, zazdrosc
nie pomagajcie i nie przeszkadzajcie

w grajewie rzadzi czarna mafia

ale lipa w tym grajewie kiedyś to były koncerty dziś nie ma nic, brawo organizatorom!!! tylko zaorać

Do Polak . Nie chcesz i nie dawaj tylko jak trafisz do szpitala i zobaczysz serduszko odmów leczenia i wypier....

i co malkontenci
taka nagonka
a tu dupa,,,,,,,,,
uczetniczyli
dali
jest oki
sam do grajewa przyjechalem 49 km
aby dac n aorkiestre
sluchajac relacji plakalem
kurcze ze tak mozna
ebez rydzyka
bez wscibskiego PISU
zyc
czynic dobro
bezinteresownie
to jest polska
nie zadna wojna
zawisc

niby katolicyzm
wiec ludzie
rockendrool
to jest nasze zycie
daleko od pis
to jest zasciankowosc
ja wole rokckendrool
kombranocka
dzem

lady pank
a moze seweryn krajewski
cxzy moze slawek swierzynski
albo
zenek z master

Polak mowi bardzo dobrze :) jestem studentką Uniwersytetu Medycznego, od kilku lat mam zajęcia na różnego rodzaju oddziałach. Niegdyś po przeprowadzonych zajęciach na oddziale ratunkowym dla dzieci zaintrygowała nas sprawa, dlaczego sprzety z serduszkiem nie sa wcale uzywane - uslyszelismy odpowiedz, ze takie sprzety oni juz maja, nawet nowe, nie sa im potrzebne, zostaly kupione bez zadnych ustalen z nimi. Chcialabym zauwazyc fakt, że pieniądze są wydane aby były wydae, czasem dana aparatura w którymś szpitalu sie przyda bo "trafią" ale część z niej stoi nieużyteczna - grube miliony nie są używane. Po drugie co do dokumentacji Polak rownież mówi dobrze - gdybyście spojrzeli na statystyki z jego działalności, byście ludzie złapali się za głowe. Dlaczego nikt nie mówi o Caritas ? - przecież on też przekazuje grube pieniądzę i to właśnie między innymi na lecznictwo , szpitale - robiąć to na bieżąco - nikt nie mówi bo nie jest to tak aż rozgłośnione?, nie może niczego wylicytować w ramach oddanej"złotówki. Jeżeli chcecie - wrzucajcie, ale może warto było zapoznać się z tematem i w kolejnym roku wrzucić do puszki Caritas?

A pan burmistrz nadal nie ma vice?Mam propozycje nie do odrzucenia, ten pan przebrany w mundur ?On bardzo do pana pasuje ;)

zejdź z Owsiaka "ula", nie sądzę że przekazują sprzęt bez konsultacji co się przyda; nasłuchałaś się malkontentów i krytykantów;
już widzę, jak na Podlasiu prawie wszystkie szpitale z długami kupują sprzęt za miliony złotych, jak za wyżywienie codzienne pacjentów nie regulują płatności - BIEŻĄCYCH - nie mówiąc o ogrzewaniu czy elektryczności, po prostu nie płaca codziennych zobowiązań, odroczenia robią półroczne, roczne; śmiechu warte co piszesz! sprzęt mają i to co dostaną stoi - chyba z choinki się urwałaś; przecież nawet jak jest jakiś sprzęt to nie ma siły że się nie przyda drugi, nawet po to by się tak nie zużywały, nadmiernie eksploatowały lub dla innego pacjenta - tylko zrozum że NFZ nie ma pieniędzy by refundować te rzeczy czasem dlatego być może niektórzy odstawiają na bok!

Panie Edwardzie tego wilka postawi pan na miejsce
rozebranego przez Burmistrza przed kościołem

Uła- masz zajęcia w oddziałach szpitalnych klinicznych i stwierdzasz,że mało jest sprzętu podarowanego przez
WOŚP- tak zgadzam się z Tobą.Nie wszędzie muszą być naklejone nalepki,że dany sprzęt został zakupiony ze składek zyskanych przez Fundację Owsiaka.Nie jest jego zadaniem wyposażać szpitale od tego jest NFZ I rząd a Owsiak uzupełnia braki.Jak skończysz już swoją edukacje i podejmiesz pracę nie w szpitalu klinicznym lecz gdzieś tam powiatowym lub jakimś ośrodku zdrowia to docenisz wartość jak i zasadność zakupu aparatury medycznej.Sprzęt zakowany jest po konsultacji ze specjalistami z danej dziedziny.Dalsza kolejność to zorganizowanie przetargu itd.Wiadomo ,że wtedy zakupuje się najtańszy a później okazuje się,że np.bardzo drogi jest serwis lub np. Do aparatury laboratoryjnej bardzo drogie odczynniki.Tak niestety dzieje się w naszym Kraju i to nie jest wina Owsiaka.

Chciałabym zaznaczyć, że jestem studentką wydziału lekarskiego, nie odbywam tylko zajęć w szpitalu klinicznym, kierunek ten wymaga również praktyk - które odbywałam miedzy innymi w szpitalu powiatowym.Mówiecie ze nie musza miec serduszek - a tu akurat się mylicie, proszę poczytać ustawy, każda darowizna szpitala musi być oznakowana. Albo zachęcam do przejścia się do szpitala i popatrzenia czy też porozmawiania ze zwykłym człowiek czy dany sprzęt jest wykorzystywany, czy też z pielegniarka - brak odpowiedniej kadry = nie używany sprzęt, sprzęt który jest na stanie = nie potrzebny sprzet - bo brak odpowiedniej kadry. A ze zostaje kupiony bez konsultacji - niestety takie są fakty, jednak Wy ludzie o tym nie wiecie, nikt Wam takiej wiedzy nie przekaże. Nie mówie że każdy sprzęt jest źle wykorzystywany , bo są takie któe bardzo się przydają - np inkubatory;)

sympatyk wośp - poza tym nie stwierdziłam, że kupują mało, a że kupują nieodpowiedni :)

Polak i Ula mówią prawdę na temat działalności Owsiaka, który nie potrafi rzetelnie rozliczyć się z uzyskanych dochodów, udaje głupka , zachowuje się skandalicznie - zamiast udzielić zainteresowanym wyjaśnień związanych z wydatkami pochodzącymi ze zbiórki pieniędzy, które uzyskał od ludzi. Te pieniądze nie są jego własnością ! Gadka Owsiaka nie ma pokrycia z rzeczywistością, tylko naiwni - może naćpani mogą dalej wierzyć takiemu krętaczowi, który ma się jak panisko za ich pieniądze. Ja już nie dam ani grosza i innym też nie radzę. W Internecie jest sporo informacji na temat działalności Owsiaka i jego żony - gorąco polecam zapoznanie się z działalnością firm prowadzonych przez małżeństwo Owsiaków " Złoty Melon"czy " Mrówka Cała"

Dlaczego pisze się o 16 wolontariuszach OHP, a brak informacji o 38 wolontariuszach z PG nr1, którzy od początku akcji są z WOŚP?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.