środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

Komunikat US

Nie wiesz jak się rozliczyć – zadzwoń do KIP  0 801 055 055

Nasila się liczba osób odwiedzających urzędy skarbowe w celu złożenia zeznania podatkowego za 2007 rok. Zwiększa się także liczba pytań, które podatnicy zadają urzędom skarbowym w związku z rozliczeniem. Przypominamy wszystkim zainteresowanym, iż odpowiedź na swoje pytanie podatkowe można uzyskać nie wychodząc z domu. Wystarczy, że zadzwonimy i skorzystamy z usługi Krajowej Informacji Podatkowej (KIP)

Utworzona z inicjatywy Ministerstwa Finansów w lipcu 2006 roku Krajowa Informacja Podatkowa (KIP) jest usługą kierowaną do wszystkich obywateli, na których ciąży obowiązek podatkowy. Jej zadaniem jest wyjaśnianie podatnikom wątpliwości związane z polskim prawem podatkowym. Dzięki jednemu numerowi telefonicznemu podatnik ma możliwość sprawdzić: jakie w danej sytuacji obowiązują przepisy, na jakich deklaracjach ma złożyć rozliczenie, jaka jest procedura postępowania w danym przypadku.

Informacje udzielane w KIP obejmują zakres podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od towarów i usług, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatków od spadków i darowizn, procedur obowiązujących w administracji podatkowej oraz przesyłania deklaracji w formie elektronicznej.

Usługa dostępna jest w wydłużonych godzinach - od 7.00 do 18.00 – tak aby wszyscy mogli z niej skorzystać. Żeby to zrobić należy wybrać nr 0 801 055 055 (koszt połączenia 35 gr/min) lub dla połączeń z telefonów komórkowych 022 330 0330 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).
 
Po połączeniu z Krajową Informacją Podatkową operator poprowadzi podatnika po menu.  Zapraszamy podatników do korzystania z tego ułatwienia.

Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.