Kraj

Kolejne zarzuty dla zastępcy

Kolejne zarzuty dla zastępcy byłego prezydenta Łomży

Marcin Brunon S., były zastępca prezydenta Łomży do spraw gospodarczych, usłyszał kolejne prokuratorskie zarzuty. Przedstawili mu je prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Jak mówi prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy tej prokuratury, zarzuty mają związek z wyjaśnianą od 2009 roku „sprawą Lidla”. Białostocka prokuratura zajęła się sprawą po doniesieniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego funkcjonariusze w wakacje 2009 roku przeprowadzili w łomżyńskim ratuszu kontrolę, a w jej następstwie CBA zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Wraz z Marcinem S. zarzuty usłyszał także Jan K. - urzędnik ratusza.

- Generalnie zarzuty mają związek z wydaną w czerwcu 2007 roku decyzją administracyjna dotycząca pozwolenia na budowę u zbiegu ulic Sikorskiego i Legionów obiektu wielkopowierzchniowego – mówi prokurator Adam Kozub. - Lokalizacji w tym miejscu takiego obiektu nie przewidywał plan zagospodarowania przestrzennego – dodaje prokurator.            
Zarówno Marcinowi S. jak i Janowi K. przedstawiono zarzuty z artykuł 231 paragraf 1 i 2 Kodeksu Karnego. Prokurator nie chciał ujawnić czy obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.   - opisuje http://www.4lomza.pl/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.