Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12817 wyświetleń

Kolejne pieniądze z UE

W grudniu zostaną ogłoszone pierwsze konkursy na projekty dofinansowywane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPO).

Mają to być w pierwszym rzędzie konkursy projektów dotyczących modernizacji dróg. Pierwsze pieniądze trafią do beneficjentów na wiosnę 2008 roku. Podlaskie ma w ramach RPO w latach 2007-2013 otrzymać 636,2 mln euro. Ocenia się, że pieniądze do dyspozycji województwa będą - w skali rocznej - dwa i pół raza większe niż w latach 2004-2006. Podlaskie miało wtedy do dyspozycji, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), 110 mln euro.  Inwestycje sfinansowane z tych pieniędzy mają pomóc przyspieszyć rozwój regionu, uznawanego za jeden z biedniejszych w Polsce.

Czy skorzystamy z tych środków ? 

Komentarze (6)

A może Grajewo w końcu cos pokaże..HIHI Czekamy. Pozdrowienia dla Urzędników Miejskich którzy może skuszą sie na napisanie jakiegoś projektu . Sukcesu w uczeniu sie pisania PROJEKTÓW.

Może w końcu nasi urzędnicy postarają się i uda się pozyskać środki unijne, bo jakoś w Grajewie nie za tęgo w tej kwestii. Czas nauki pisania projektów juz chyba minął?

Nic z tego nie będzie. .. "Najważniejszy jest samochód z wideorejestratorem". ... Nawet chyba nie są tego świadomi. Przyszli by służyć czy przewodziC? Pozdrawiam.

czas moze by zrobic chodniki na ulicy strazackiej bo mozna tam zlamac nogi,

Jacy wy wszyscy madrzy!!! A ile macie doświadczeń w pisaniu projektów o unijne wsparcie??. Jeśli umiecie czytać i rozumiecie to co czytacie to proszę o zapoznanie się z wytycznymi RPOWP na lata 2007-2013 zamieszczonymi na stronie internetowej wrota podlasia, wtedy zrozumiecie, co dyskwalifikuje projekt jeszcze przed złożeniem go do IZ.

Wszyscy dyskutanci potrafią tylko pisać wybrzydzać , krytykować , a to przecieżGrajewo to nasza mała Ojczyzna. Skoro xx potrafi pisać projekty to co stoi na przeszkodzie aby włączył się do pracy na rzecz wspólnego dobra i pomógł napisać projekt , za co oczywiście będzie mógł otrzymać godziwe wynagrodzenie.Nie jestem laikiem , mam spore przgotownie mreytoryczne w pisania projektów ośrodki unijne i doskonale znam niuanse aplikowania w EFS. Dla jasności nie jestem urzędnikiem.W ub . roku przygotowany był projekt przez nasze samorządy:gmine,powiat , miasto ,czynnik społeczny i proszęsobie wyobrazić obywatelu xx ze naszGrajewski projekt "CIS" otrzymał 190 punktów na 200 możliwych , iwiesz dlaczego nie został zrealizowany bo ówczesny zarząd woj. podlaskiego wymigał się od współfinansowania . Najpierw nie zagwarantował środków na ten cel w budżecie woj. a później orzyznał 34tys zł, gdy byó potrzebne zgodnie zpreliminarzem 324.768zł Tak wlłaśnie wygląda realozacjawiększości projektów ze środków unijnych. W woj. podlaskim poszczególne miasta , nawet gminy mają swoje lobby , które piltują takie sprawy niestety Grajewo przeez wiecznych narzekaczy nie jest w stanie wypracować metod lobbowania za słusznymi sprawami dla spoleczeństwa . Bo klepiej ponarzekać. xx proponuję ci interes stwórzmy w mieśćie punkt pisania projektów, bedzie miaó zysk spoleczeństwo, poprawi się wygłąd miasta , ludzie będą mieli pracę , a myy zarobimy zwyczjnie dla siebie parę groszy , ja choćby na to aby bez problemu wykupić potrzebne mi leki. Inormuję Cię również , że mam bardzo dobrego doradcę w instytucji wdrażające, który sprawdza projekty , atym samym wyłapuje błedy we wnioskach. WiWc do dzieła

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.