Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11082 wyświetleń

Kolejne pieniądze ... nie dla nas

W czwartek 26 marca marszałek Jarosław Dworzański podpisał kolejne umowy z beneficjentami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, o łącznej wartości przekraczającej 28 mln złotych.

- Mam nadzieję, że te dzisiejsze umowy dobrze przysłużą się rozwojowi regionu, a ponadto poprawią naszą pozycję na liście rankingowej województw. Według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z 18 marca, województwo podlaskie zajmuje pod tym względem drugie miejsce w kraju. Wyprzedza nas jedynie opolskie, gdzie wskaźnik kontraktacji w ramach RPO wynosi 11,83 %. U nas wynosi on 9,08%, a w małopolskim 8,99 %.
Umowy podpisali samorządowy z gmin Puńsk, Zawady i Narewka - umowy na projekty dotyczące ochrony środowiska, oraz samorządowy z gminy Łapy i miast Wysokie Mazowieckie oraz Siemiatycze, którzy przygotowali projekty dotyczące budowy i modernizacji dróg.


Ponadto marszałek poinformował, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowuje specjalny bonus dla najsprawniejszych regionów - pięć najlepszych województw otrzyma dodatkowo od kilkudziesięciu do nawet dwustu milionów złotych.

Trzeba mieć nadzieję, że może z tej kwoty przypadnie coś dla powiatu grajewskiego.

czwartek, 30 czerwca 2022

Kończy się budowa zapory na granicy

Komentarze (6)

Operatywność władz samorządowych poznajemy po ilości pozyskanych i zaakceptowanych projektów . Prosżę wskazać - pytanie do Samorządu Miasta I Powiatu- ile złożyliście wniosków?
Wzorcem do nasladowania może byc Gmina Grajewo- inwestycję z kasy unijnej widoczne są w każdej wsi . Sposób jest prosty ZATRUDNIC LUDZI KTÓRZĄ POTRFIĄ PISAĆ UNIJNE WNIOSKI

Starosta, Burmistrz, paru Wójtów do księdza Jarosława z Niedźwiadnej po nauki

A kiedy to było Panie Kazek???? 5 lat temu???

Panie Kazek :) Pan taki naiwny??
To wcale nie chodzi o taki "Sposób prosty ZATRUDNIC LUDZI KTÓRZĄ POTRFIĄ PISAĆ UNIJNE WNIOSKI"
to WCALE NIE O TO CHODZI...

Panie Kazek- ha ha ha - masz Pan poczucie humoru - w dzisiejszych czasach - bardzo cenne :)

ludzie piszący dobre wnioski to fakt - ale jak nie ma dojść gdzie indziej to nawet genialne wnioski na nic się zdadzą - wiem z własnego doświadczenia..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.