niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10911 wyświetleń

Kolejne inwestycje drogowe na Podlasiu

Czy powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa S8 Knyszyn – Korycin w woj. podlaskim? Drogowcy szukają wykonawcy, który zaprojektuje odcinek po nowej trasie o długości ok. 24,1 km.

Połączy ona drogę S16 Knyszyn – Krynice z realizowaną w?ramach Programu Budowy 100 Obwodnic obwodnicą Suchowoli. 

"Działamy zgodnie z ustaleniami wynikającymi z rozmów z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Decyzja o budowie tej inwestycji zostanie podjęta po zakończeniu wielostronnej analizy sieci drogowej w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim. Planowany odcinek drogi ekspresowej S8 mógłby przejąć ruch tranzytowy z istniejącej DK8 przecinającej Puszczę Knyszyńską" - inormuje GDDKiA w Białymstoku

Dla tego odcinka GDDKiA posiada decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, która została wydana 21 grudnia 2015 r., a 3 lutego 2016 r. stała się ostateczna. W oparciu o tą decyzję realizowany jest już odcinek drogi S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód oraz prowadzone są postępowania przetargowe na projekt i budowę odcinków: S16 Knyszyn – Krynice oraz S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo. 

 

 

Firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę na realizację niespełna 3,5-kilometrowej obwodnicy Białobrzegów na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Augustowa. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia i po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Białystok
 

Komentarze (7)

"Działamy zgodnie z ustaleniami wynikającymi z rozmów z przedstawicielami Komisji Europejskiej."
Czyli o tym, czy zbudujemy drogę również już pytamy unii?

Czy to oznacza koniec S przez Grajewo?

Skąd urzędnik w UE wie jakie drogi lub obwodnice są potrzebne na Podlasiu?

Urzednik z UE nie decyduje ktore drogi sa potrzebne, tylko decyduje o doplatach do budowy drogi; myslenie ma przyszłość.

Kiedyś Moskwa decydowała co w Polsce można produkować, co budować, a czego nie nie. Było dobrze, choć po latach okazało się, że nie. Teraz co budujemy i co możemy decyduje przedstawiciel komisji europejskiej, czyli też jakiś tam komisarz tylko na te chwilę z innej strony i słuszny, czyli i decyzja słuszna. A jak będzie za kilka lat?

,,Przewracanie się w d...e" towarzyszom unijnym trwa nadal

A może dlatego że UE daje pieniądze i że są przepisy które nas jako członków UE obowiązują ?? Ciekawe ile nasi kochani polscy politycy wybudowaliby S8 gdyby nie przepisy i kasa UE

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.