Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 8895 wyświetleń

Kolejne drogi do remontu

Na mapie drogowej Grajewa jest ponad 20 kilometrów dróg o nawierzchni szutrowej. W przeciągu kilku miesięcy kolejne ulice będzie można wpisać na listę tych o właściwych parametrach technicznych. 

Właśnie ruszyła "machina przetargowa" wyłonienia wykonawcy zadania dotyczącego budowy nawierzchni, kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Partyzantów oraz budowy nawierzchni oraz kanalizacji deszczowej na os. Przekopka w Grajewie. Po zakończeniu formalności, przekazaniu placu budowy rozpoczną się prace remontowe. W ramach robót na ul. Partyzantów zostanie wykonana nawierzchnia jezdni z szarej kostki betonowej, chodnik, wjazdy na posesje oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Wyłoniony wykonawca będzie także zobowiązany do wycinki 6 drzew.

Drogowcy w ul. Leśnej będą mieli do wykonania nawierzchnię drogową o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego, chodnik i zjazdy z kostki brukowej, oznakowanie drogowe pionowe i poziome a także kanalizację deszczową. Ponadto zaplanowano przebudowę infrastruktury technicznej na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Grzybowej oraz przebudowę linii telekomunikacyjnej. 

Ulica Grzybowa zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej, chodniki i zjazdy z kostki brukowej oraz oznakowanie drogowe pionowe. Prace obejmą także wykonanie kanalizacji deszczowej z rur PCV, wykonanie studni rewizyjnych z kręgów betonowych, wpustów krawężnikowych z osadnikiem oraz wykonanie wylotu kanalizacji deszczowej i montaż studni osadnikowej. Zakres robót w części ul. Przekopka obejmie m.in. wykonanie nawierzchni drogowej z kostki brukowej, ustawienie krawężników betonowych oraz wykonanie zjazdów z kostki brukowej.

O wyborze najkorzystniejszej oferty powyższych zadań zadecyduje zaproponowana najniższa cena oraz udzielony okres gwarancji i wskazany termin realizacji. Wykonawców inwestycji powinniśmy poznać w pierwszej połowie października br.

Rozkopane ulice i lokalne utrudnienia w ruchu to znany nam obraz. Miejmy nadzieję, że po zakończeniu procedur prace ruszą pełną parą, nie będą one zbyt uciążliwe i co najważniejsze zakończą się w przewidywanym terminie. Mimo utrudnień wykażmy się wyrozumiałością. Dzięki tym inwestycjom poprawi się nie tylko jakość podróżowania ale przede wszystkim wzrośnie nasze bezpieczeństwo, które jest przecież rzeczą najważniejszą.

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (8)

Najwazniejsza jest droga do Kościoła a My jeżdzimy po drodze żwirowej od 40 lat!!!!!!!!! I co???/

Heh bez kitu fotek nawalili przy ks. Tomasz, a przekopka dziurawa od tyłu lat

Obiecanki cacanki!!!

Nosz kur*wa wszystkie nowe drogi które powstają w okręgu mają już asfalt, a ulica rolna od ponad 20 lat doczekać się nie można.... wiadomo DROGA DO KOŚCIOŁA NAJWAŻNIEJSZKA pisołki wszędzie

Miasto powinno wszystkie drogi zrobić i chodniki, a nie urządzać imprezy za grube pieniądze.

na rolnej to mam nadzieję, że albo tam postawią zakaz wjazdu pojazdom ciężarowym albo też tam położą betonową kostkę zamiast asfaltu bo jak wiadomo lubią tam jeździć tiry i inne ciężkie pojazdy w wyniku czego asfalt szybko się zużyje

Rolna to pikuś jak sama nazwa świadczy i tak jest bazą dla Tirów, są ważniejsze drogi wymagające ułożenia nawierzchni jak choćby ul. Norwida, która to od 35 lat jest bez nawierzchni utwardzonej!!! Panowie Formejster -radny okręgu i Burmistrz obiecali i co... i gó*no!

Ulica Rolna powstała jeszcze przed wojną. Ile to już lat bez nawierzchni,tylko piach ,błoto lub kurz(zależnie od pogody).

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.