środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 3288 wyświetleń

Kolejna ofiara przestępców działających na rynku kryptowalut

Tym razem ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu suwalskiego. Mężczyzna ponad rok temu, na portalu społecznościowym, zainteresował się ofertą pomnożenia gotówki, inwestując w kryptowaluty.

Skontaktowała się z nim kobieta podająca się za brokera i zaproponowała mu założenie kont na dwóch platformach inwestycyjnych. Mieszkaniec powiatu suwalskiego zaufał konsultantce i zainstalował aplikację, która miała służyć do kupowania kryptowalut.

Tam, za namową fałszywej brokerki, zaczął dokonywać wpłat. Początkowo wszystko wskazywało na to, że pomnaża swoje oszczędności, bo widział zyski na swoim e-portfelu, założonym przez oszustkę.

Kiedy jednak chciał je wypłacić, kobieta poinformowała go, że musi wykupić klucz aktywacyjny za 10 tysięcy dolarów. Po kilku miesiącach rzekomego inwestowania mężczyzna zorientował się, że stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo, fałszywa brokerka zażądała od niego zapłaty podatku dla swojej firmy. Mieszkaniec powiatu suwalskiego, chcąc odzyskać utracone oszczędności, zaczął szukać firmy, która miała mu w tym pomóc. Jednak i tym razem trafił na oszustów.

Zgodnie z ich instrukcjami założył kolejne portfele inwestycyjne, na które miały wpłynąć odzyskane pieniądze. Warunkiem aktywacji tych kont miało być przelanie pieniędzy. Jednak po wpłaceniu około 150 tysięcy złotych został oskarżony o próbę oszustwa. Na tym kontakt urwał się, a strona fałszywej firmy zniknęła z sieci. To jednak nie koniec jego historii. Chcąc odrobić straty mężczyzna jesienią 2021 ponownie zainwestował pieniądze. Znalazł w sieci ofertę, tym razem firmowaną przez światowych inwestorów. Tu również zaproponowano mu duże i szybkie zyski. Mężczyzna przelał pieniądze i kolejny raz padł ofiara oszustów. Łącznie stracił blisko 280 tysięcy złotych. 


Pamiętaj o rozsądku przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Miej ograniczone zaufanie do firm obiecujących wysokie i szybkie zyski bez ryzyka.

Nie działaj pochopnie, pod wpływem chwili i emocji.

 

 

 

KPW w Białymstoku

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (8)

Cóż...nawet nie wiem jak to skomentować...

Żeby bawić się kryptowalutami to trzeba mieć jakieś minimalne pojęcie o nich... Ryzyko jest bardzo duże ale możliwe zyski również...

Jednak świat byłby smutniejszy bez takich chciwych głupców. A teraz co jakiś czas możemy się pośmiać.

Ale to trzeba mieć fiu fiu w głowie ręce opadają

Idiot sam się pakowal

gosc mogl po prostu sam sie zarejestrowac na gieldzie i nauczyc sie obslugiwac na gieldzie kryptowalut a nie komus dawac tyle gotowki

Jak by mi pozyczył to bym mu chociaz połowę oddał heh3h

Tytuł tego art. Jest nielogiczny. Przecież Ci oszuści nie działają na rynku kryptowalut, tylko wykorzystują fan na ten rynek.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.