środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 13033 wyświetleń

Kolejna ścieżka rowerowa

Wzdłuż drogi krajowej nr 61 w gminie Rajgród od kilku tygodni trwają prace remontowo-modernizacyjne.
Wykonywany jest tam chodnik na długości ok. 1km na odcinku od m. Wólka Mała do m. Miecze. Powstanie tam również ścieżka spacerowo – rowerowa.
W ramach prac odbędzie się także przebudowa 500 metrów nawierzchni drogi krajowej nr  61.

Dodatkowym elementem na remontowanym odcinku bezpieczeństwa będzie wysepka spowalniająca.

Termin zakończenia prac remontowo-modernizacyjnych to prawdopodobnie połowa sierpnia.

Wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł


fot.e-Grajewo.pl

Komentarze (14)

pomysł bez senu :(
Jaka to radoś jechania czy spaceru przy tak ruchliwej, głośnej i śmierdzącej spalinami trasie??? Moim zdaniem to zadna!!! Powinni zrobiś jakąś ścieżkę np. nad Jezioro Toczyłowo za Zakremem!

Rozumiem że ten odcinek nie jest połączony z żadną inną ścieżką rowerową więc dla kogo jest ona wybudowana?Mieszkańców Mieczy i Wólki nie jest zbyt wielu więc tłumów tam raczej nie będzie.

GWO ,a moze Ci jeszcze ściezke od domu do jeziora zrobić , żeby było ci przyjemnie , co ? Może i nie ma wielu mieszkanców ,ale dzieci ze szkoły wracają pieszo . chcecie następnego wypadku ? dopiero jak ktoś straci życie to się zainteresujecie lub nie . patrzycie tylko swoich tyłków . beznadziejne . trzeba troszczyć się o wszystkich ,a nie o swój dobrobyt . dla Was zrobią przez polną droge ,a na odcinku drogi głównej rodzicie będą żyli w strachu czy dzieciom w czasie powrotu do domu nic się nie stało i czy zdrowo i bezpiecznie dotarły do szkoły . pomyśl co ty piszesz .

MOgli zrobić od razu ścieżkę rowerową z Grajewa do Rajgrodu kiedy to remontowali drogę krajowa,ale po co , jak mozna to zrobic kilka lat pozniej, za wieksze koszty.

Zamiast ścieżki rowerowej wylali by kawałek szerzej asfaltem i serwisówka dla ciągników rolniczych jak ta lala.Na takiej serwisowej drodze to i pieszy i rowerzysta i ciągnik rolniczy spokojnie sobie się zmieszczą a tak na ścieżkę ciągnikiem się nie da i dalej trzeba po krajówce się bujać i ruch spowalniać.Koszt pewnie byłby niewiele większy a korzyść ogromna dla mieszkańców tych dwóch wsi tylko czy ktoś nas pytał o zdanie?

jeżeli nasza ściezka nie będzie z tamtą połączona to bedzie bez sensu. kto tam pojedzie rowerem... ech. pomysłowość

Chodnik tak niech będzie. Ścieżka porąbany pomysł a do tego "wysepka spowalniająca". To może by tak kilkanaście wysepek i znaków na na prąd bo samochodów jest "niedużo" i "przepustowość" jest elegancka... Ścieżka to rowerowa i powinna być od Tamy do Toczyłowa dokończona. Ale za to "mamy wysepki" i to piękne. Boże żal patrzeć.

Tam chodnik jak najbardziej potrzebny, ilekroć w ciągu dnia jechałem tamtędy to dzieciaczki szły ze szkoły w Bełdzie do Miecz wzdłuż pobocza między ciężarówkami, inwestycja na pewno owocna a co do Ciebie rowerzysto GWO, masz ścieszkę na Toczyłowo, jak chcesz na Bogusze to zbrataj olsztyński i białostocki GDDKiA a jak białostocki chętny to i namów by wkońcu dla Grajewiaków przebudowali krzyżówkę DK61 - Konopska - Kolejowa - Szkolna lepiej wyjdą wszyscy a Ty pare km więcej napedałujesz Toczyłowem to jeszcze lepsze samopoczucie będzie i lepsze spanie w nocy

ta ścieżka . jest dla dzieciaków chodzących do szkoły

DANKA nikt dzieciakom nie żałuje. Tyle tylko ,że tytuł brzmi "ścieżka rowerowa". A swoją drogą bespieczeństwo dzieci to sprawa nadrzędna.

Patrząc na samo wykonanie tego chodnika to szkoda złotówki wydac na tą lipę PGR-owską. Dziady bezmyslne wydają kasę, a za kilka lat będzą chodzić po zawalnymy deptaku. Was trzeba uczyć od podstaw życia i robót , wówczas można będzie? dać wam pieniądze do inwestycji. Dzieci powinne być dowiezione bezpiecznym autobusem jeżeli idą pieszo więcej jak 400 m.

Ścieżka widmo..... .

sciezka jest super, ruch jest ogromny

Ścieżka na Toczyłowo to mi się podoba :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.