Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 16977 wyświetleń

Kościół w Wąsoszu okradziony


Między 5 a 6 lutego br. nieznani sprawcy włamali się do kościoła Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu. Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców.

6 lutego br. o godz. 6.50 w KPP otrzymano zgłoszenie o kradzieży w kościele w Wąsoszu. Złodzieje ukradli kustodię i monstrancję  z XIX wieku (naczynia liturgiczne). Wartość strat oszacowano na kwotę 22 tys. złotych.

Trwa dochodzenie w sprawie.piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

Komentarze (25)

najgorsze że to zrobili KATOLICY

Na biednego nie trafiło

tylko współczuć dla parafian.

Nie wiem jak można zrobić coś tak głupiego...

nie boją się Boga !

to okradli klasztorek czy farny?

o kurdee.. ten Wąsosz to się ma ...;/

To nie ten kościół, zdjęcie się nie zgadza

a to dobre...:)

Poczytalna osoba by tego nie zrobila bo na zdrowy rozsadek kto to kupi od zlodzieja?

Naturalnie część Polactwa zakompleksionego już się cieszy i rechocze. A to były zabytki, jesteście żałośni.

Z XIX wieku . Jeśli przed wojenne to ma wartość i kupiec się znajdzie ale jeśli lata 80 90 to tylko na przetop. Żal mi takich złodziei. Nie okrada się nikogo a już na pewno obiektów sakralnych jakiegokolwiek wyznania czy religii. Wiara to potężna moc. Przekleństwo lub błogosławieństwo nawet od ateisty ma siłę. Kto doświadczył ten wie.

Zgadzam się z "historykiem"Nie okradziono tylko kościoła ale także i nas wszystkich parafian.Dla nas jak i dla kościoła te zabytki mają bezcenną wartość.

takiemu to reka powinna uschnac juz z kosciola krasc to nie katolik ale bogaty tego nie zrobil

Parafia a Wąsoszu to najlepsza Parafia jaką znam ...nigdzie nie ma tak fajnego i Proboszcza,zaden ksiądz nie ma takiego podejscia do ludzi jak ten...a ludzie to świnie zeby do kościoła sie wkradać ..

Oj tam ukradli, przecież w Polsce modne i poprawne językowo, szczególnie wśród "elit" są inne określenia typu przywłaszczyli, rozdysponowali niezgodnie z przeznaczeniem, przekroczyli zakres obowiązków, itp.

podejrzany już48 godzin siedzi.

Na złodzieju czapka gore

kto to kupi? uwierz że znajdą się ludzi dla których nie ma to żadnej wartości duchowej poza wartością materialną a przetopić zawsze się da...

Podobno zrobił to jeden człowiek "profesjonalista", niektórzy mówią, że został już złapany, wiecie kto to? Może zamiast pełnego imienia i nazwiska znacie chociaż nazwisko?

Ach mamy się z tym kościołem, dopiero został odnowiony, a już szyba witrażowa wybita (przez którą wszedł złodziejaszek)

Proboszcz nie jest zły, odprawił nawet wczoraj mszę w jego intencji. Podziwiam człowieka, szkoda, że padło na Nas, na parafian.. a szczególnie żal mi ks. Marka. Cudowny proboszcz, a także wikary ks. Adam.

Pozdrawiam :)

Jeden to Krzysztof Sz. a drugi nie wiadomo... Ja takiego idioty to podałabym całe nazwisko adres zamieszkania i numer telefonu! Mało tego umieściłabym nawet jego zdjęcie tutaj. Niech wszyscy widzą co to za człowiek. To byłaby stosowna kara do tych 10 lat więzienia i ekskomuniki. Bo gdyby wszyscy ludzie zaczęli wytykać go na ulicy palcami to może by zrozumiał.. Ale niestety nie ja tu jestem od sądzenia.. Bóg go z tego rozgrzeszy...

skad ten zlodziej wie ktos?

narkoman juz zabrakło na dragi to dokosciola sie włamał do pracy niech idzie rzeke czyscic i ulice zamiatac ko parku

To nie jest zwyczajna kradzież. To przede wszystkim podniesienie ręki na Boga, bo przecież dokonała się profanacja Najświętszego Sakramentu. To jest najstraszniejsze i trzeba Bogu za to wynagradzać. Może dlatego, że pracuje tam tak wspaniały Proboszcz, który całe serce wkłada w troskę o kościół, to szatan tak się wścieka. I niestety znajduje swoje narzędzia.

Tak Olu, to tzw. brzydko, szatan się tak rzuca w rzekomo nieposkromionej radości z tego powodu, że zawładnął moralnością człowieka, że odebrał mu humanitaryzm i zrównał ze zwierzętami, że nie dał nic w zamian prócz nienawiści, podłości, pogardy, co widać w rozpadzie małżeństw, załamywaniu rąk, uczuciach stanu apatii i różnobarwnej patologii. Udaje mu się merdać szatańskim ogonkiem coraz skuteczniej w dniach nadchodzącej dla niego klęski. Współczuję Wiernym i Księżom pracującym w imię Boga i ludzi. Tak musi być w różnych fazach moralnego niepokoju, dlatego proszę się tym przejściowym stanem rzeczy nie przejmować za nadto. Wiara w Boga naszego i Pana jest mądrością, prawdą i nadzieją, to ona w końcu zwycięży. Ten ból dotyczy ludzi uczciwych i godnych, czyli nas wszystkich, zarówno sąsiedniego Szczuczyna, kraju i świata. Współczuję i pozdrawiam serdecznie mieszkańców Wąsosza i jego parafii, których bezpośrednio tragedia dotknęła.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.