poniedziałek, 20 września 2021

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 5749 wyświetleń

Kłusował w lesie, usłyszał zarzuty

Kłusował w lesie, usłyszał zarzuty

KPP Ełk: Policjanci zatrzymali 57 -letniego mężczyznę, który w lesie w okolicy Ełku, do drzewa przymocował metalowy wnyk, w który wpadł dzik. Mężczyzna nie zdążył zabrać skłusowanej zwierzyny, gdyż wcześniej uwiezione, martwe zwierzę zostało odnalezione przez pracowników nadleśnictwa. Teraz za naruszenie przepisów prawa łowieckiego 57-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W marcu bieżącego roku policjanci zostali poinformowani, że lesie w okolicy Ełku został znaleziony martwy dzik, który wpadł w rozstawione, metalowe wnyki. Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem tej sprawy ustalili, że sprawcą kłusownictwa jest 57-letni mieszkaniec gmin Ełk. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kilka takich pułapek wykonanych z drutu. 57-latek przyznał się, że to on rozstawił wnyki, żeby zdobyć zwierzę na pożywienie dla siebie.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za naruszenie przepisów prawa łowieckiego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Komentarze (4)

zakopać przy mrowisku na parę godzin albo przywiązać do drzewa.

Aaaaaaaaa wielkie mi co!!!!!!!!.....

dzik był chory na afrykański pomór i sam się powiesił

Dzik był do odstrzału ! Uwolnić kłusownika !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.