sobota, 22 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 9212 wyświetleń

Klub Gimnazjalisty w PG2

Od dwóch tygodni w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Grajewie funkcjonuje Klub Gimnazjalisty. Powstał on z myślą o dojeżdżających uczniach, a jego inicjatorem jest dyrektor Barbara Ciszewska. W szkole nie ma świetlicy i do czasu powstania klubu uczniowie np. na autobus czekali w bibliotece. Teraz mają miejsce, w którym mogą skorzystać z internetu, odrobić pracę domową, posłuchać muzyki, wziąć udział w organizowanych konkursach i po prostu miło spędzić czas.

- Do klubu przychodzi bardzo wielu uczniów, pierwszego dnia zaglądali dość nieśmiało, dowiadywali się jakie zajęcia dla nich przygotowaliśmy. Teraz odwiedzają nas wszystkie klasy i myślę, że cieszą się, że takie miejsce powstało – mówi opiekunka koła Agnieszka Klimaszewska.

Do zadań klubu należą: organizowanie opieki uczniom dojeżdżającym i pomoc w nauce, zapewnienie opieki uczniom podczas nieobecności nauczyciela, stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnych rozrywek, upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej oraz kształtowanie nawyków higieny i czystości.
Godziny otwarcia: 7:30 – 9:40, 12:40 – 15.00

e-Grajewo.pl


Komentarze (7)

Fajnie że o tym pomyśleli na pewno jest im teraz łatwiej

brawo dla Pani Ciszewskiej moje dzieci już skończyły gimnazjum widać rozwój szkoły a nie jak poprzednio cofanie się w czasie.Pani Dyrektor widać że pracuje nad rozwojem dzieci nie spoczywa na laurach aby zostać dyrektorem i nic nie robić.Pozdrowienia dla Pani.

Fajnie, że Internauci wiedzą przede mną o tym klubie, szkoda, że nie można tam przyjść kiedy się chce, tylko na całe lekcje:/

ale pomysł z dyżurami był do bani, Pani C. miała do nas pretensję, że się nie udało, a czy dała nam Pani jakieś wskazówki co do dyżurów, nic nam Pani nie powiedziała, więc nie ma co się dziwić, że dyżury służyły jedynie na nie przychodzenie na lekcje 3-klasistom, którzy w ostatniej klasie szczególnie muszą skupić się na nauce, jeżeli już to 2-gie klasy powiny dyżurować

Jeśli się jest pięć miesięcy dyrektorem, więc trudno zachwalać się i mówić o rozwoju szkoły oraz dzieci.
Normalne trzeba pracować, a zycie toczy się dalej.

Do Kaja.... Pani Dyrektor uczy w tej szkole odkond pamiętam i jakos dobrze jej sie pracowalo i miala calkiem dobre kontakty na ucznami przynajmniej ma takie ze mno

pozdro dla osób które tam siedzą heheh:):*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.