sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 27 komentarzy
  • 13684 wyświetleń

Kilka słów o Staroście


Wybrany 20 stycznia br. na Starostę Powiatu Grajewskiego Zygmunt Kruszyński  (l 68) rozpoczął pracę w 1966 r. jako nauczyciel w Działdowie. W 1968 r. ożenił się i przeniósł do pracy w powiecie ełckim. Studia magisterskie ukończył na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie - kierunek geografia. Od 1978 do 1984 roku był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Białaszewie. W latach 1984 - 85 pracował jako nauczyciel geografii w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie. 

Od września 1985 roku do sierpnia 2005 roku dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie. W latach wyżu demograficznego szkoła pracowała na trzy zmiany od godz.8.00 do 18.15, co było uciążliwe dla uczniów i nauczycieli. Zainicjował więc powstanie Stowarzyszenia Rozbudowy Szkoły nr 2 w Grajewie.

W latach 1994 - 1998 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta w Grajewie i dzięki wsparciu radnych, zarządu i burmistrza Antoniego Cybuli powstała szkoła i hala sportowa (obecny MOSiR). Za wysiłek i swoja pracę został doceniony otrzymując tytuł Grajewianina roku 1997.

W latach 2002 - 2006 był radnym Powiatu Grajewskiego. Od listopada 2013 roku do grudnia 2014 zastępca Burmistrza Miasta Grajewo. W dniu 16 listopada 2014 r. został ponownie radnym Rady Powiatu Grajewskiego. Ponadto w styczniu 2015 roku został członkiem Zarządu Powiatu Grajewskiego.

 

- Zapewniam, że będzie kontynuowana dobra i partnerska współpraca ze wszystkimi samorządami gminnymi. Przed nami wiele planów i wspólnych zadań. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się osiągnąć rezultaty, które zostaną docenione nie tylko przez lokalną społeczność. W poprzednich kadencjach udało się pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej, jak również środki rządowe na zadania realizowane przez powiat, szczególnie na zadania w zakresie infrastruktury drogowej, opieki zdrowotnej i opieki społecznej oraz rozwój bazy szkół, przyszkolnych obiektów sportowych, co stworzyło lepsze warunki do nauki... - mówił po wyborze na Starostę Z. Kruszyński
 
- Mogę zapewnić o swoim zaangażowaniu oraz o pełnej współpracy z radnymi dla dobra powiatu. Sądzę, że zdobyte doświadczenie w pracy samorządowej pozwoli mi sprawnie kierować Starostwem – dodał Starosta.

 

- Myślę, że współpraca z obecnym Starostą będzie układać się nie gorzej niż z poprzednim. Jest to człowiek mający duże doświadczenie w pracy samorządowej. Liczę na dobrą współpracę z nowym Starostą oczywiście na tyle, na ile pozwolą kompetencje wójt - starosta i posiadane środki szczególnie na realizację zadań w zakresie infrastruktury drogowej (budowa i modernizacja dróg powiatowych na terenie gminy Grajewo). Uważam, że jeśli radni  powiatowi dokonali takiego wyboru to jest to wybór właściwy. Według mnie wszyscy powołani na stanowiska powinni wykonywać jak najlepiej swoje zawodowe obowiązki – powiedział nam Wójt Gminy Grajewo, Stanisław Szleter.
 

- Osobiście nie jestem przeciwny Panu Kruszyńskiemu. Według mnie jednak Radni powinni dokonać innego wyboru, został dokonany taki i należy go zaakceptować. Czy była to słuszna decyzja? Myślę, że pierwsze miesiące pracy nowego Starosty to pokażą i zweryfikują. Według mnie najważniejsze jest to by współpracować, podejmować odpowiednie kroki i środki dla dobra lokalnej społeczności – skomentował Kazimierz Gwiazdowski, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.


- Spośród radnych można było wskazać kogoś, kto by nas połączył. Nie wiem jaką logiką kierowali się radni wskazując pana Zygmunta, który dla nas jest trudnym do przyjęcia kandydatem na Starostę. Pozostaję do osoby pana Kruszyńskiego z duża sympatią. W przeszłości częściej współpracowaliśmy niż walczyliśmy ze sobą. Były momenty dobrej współpracy. Powiem szczerze, ten kandydat nas nie połączy. Jako samorząd powinniśmy wykorzystać wszystkie szansę, działać pragmatycznie w takim duchu, aby jak najwięcej uzyskać. Nie występuję tu jako przeciwnik PSL. Bardzo szanuję tradycję i znaczenie tej partii, tym bardziej dziwią mnie niektóre decyzje podejmowane na szczeblu lokalnym. Są nielogiczne, nieracjonalne, niezrozumiałe. Chodzi o to, aby szukać płaszczyzny porozumienia. Można było znaleźć kandydata, który by nas zjednoczył. Mamy służyć wspólnocie samorządowej, społeczności powiatu grajewskiego a nie danej partii... – mówił podczas sesji radny powiatu, kontrkandydat Z. Kruszyńskiego, były burmistrz Grajewa Krzysztof Waszkiewicz.

 

e-Grajewo.pl


Zobacz też:
Radni wybrali Starostę
Dziękuję! Zygmunt Kruszyński

 

Komentarze (27)

Gratuluje i pozdrawiam...

pogodzić się z przegraną to jest klasa , wybór trzeba umieć przyjąć z pokorą

Panie Zygmuncie serdeczne gratulacje:)

Panie Zygmuncie, gratuluję wyboru.

dlaczego ktoś młodszy nie został obsadzony na to stanowisko?! Nic nie mam do tego pana ale uważam, że ludzie w jego wieku powinni spokojnie przejść na emeryturę i czerpać radość z życia, dajmy się wykazać dla młodych i prężnych!!!!!!

Panie Waszkiewicz, miał juz Pan swoje pięć minut i co? kicha. Pięknie Pan gada ale to nie wszystko, trzeba działac/
/
Panie ZYGMUNCIE, niech Pan robi swoje./

Panie Zygmuncie serdeczne gratulacje. Panie Pośle, a dlaczego PiS nie wybrał na premiera rządu kogoś z opozycji? PSL ma większość w radzie powiatu więc to większość wskazuje starostę. I normalną sprawą jest że wybiera osobę ze swojego grona. Wiedząc że będzie się lepiej z taką osobą współpracowało niż z osobą z opozycji. Panie Waszkiewicz Pan na pewno by nie połączył rady, a podzielił.

Panie Zygmuncie należało się te stanowisko PANU a byłemu burmistrzowi zalecam więcej pokory ..... wierze ze zrobi PAN dla miasta więcej niż poprzednicy pozdrawiam

Panie Waszkiewicz, Pan zmarnował swoje pięć minut nawet więcej bo 10


/! Starszych kandydatów nie było ? Oby przynajmniej dobrze zarządzał...

Zapomnieliście jeszcze do kariery dopisać członek PZPR.

Bardzo dobrze ze starosta zostal pan Kruszynski a/

Serdeczne gratulacje ...........radni gminy Radziłów za kadencji pana wójta R Z

Pamiętam te zmiany w szkole nr 2 od godziny 14 do 18 :). Gratuluję wyboru!

Niech dobrze służy Pan społeczeństwu, ale od 67 lat obowiązuje wiek emerytalny !!!!! .... brawo ! tak budujemy przyszłość dla młodych pokoleń.... niedługo zamiast emerytur to dla młodych będzie trzeba wypłacać pieniądze na życie, bo niewiele miejsc pracy .... taka Polska wspaniała

Dlaczego pojawiła się tylko część mojego komentarza ?
Powtórzę wiec - jak można zostać nauczycielem w wieku 18 lat ?

ładnie mówić i mało robić to domena nie tylko p. Waszkiewicza, ale również p. Celebińskiego... oby ludzie nie dali się więcej nabrać...czyny a nie słowa panowie!

Panie Zygmuncie gratujuje! /

Panie pośle G.K. a Pan też był w kilku innych organizacjach...

Wszystko fajnie tylko zmienił się obrazek za fotelem był a tam nasza Warmia.

Przecież ten Pan powinien być już na emeryturze./

Gratulacje Panie Zygmuncie!

mamy przykład jak to robil Jarek i naprawdę dajmy innym szanse niech się wykaza

Do Rafała,w latach głębokiego PRL-u (lata 60-te) , jak miałeś maturę, to już byłeś bardzo wykształconym człowiekiem i to wystarczyło , by zostać nauczycielem w podstawówce.

Nareszcie ktoś kto trochę wstrząśnie tym towarzystwem wzajemnej adoracji. Dużo siły i zdrowia życzę Panie Zygmuncie.

Strona e-grajewo już nie jest tak wiarygodna. Nie został zamieszczony tu mój komentarz. Możemy przeczytać tylko te pochlebne.

Panie Waszkiewicz Szczuczyn, Bargłów, Stawiski te maleńkie miejscowości mają obwodnice - gdzie pan był gdy tamci burmistrzowie walczyli o obwodnice.
Trzeba mieć / tupet by pchać się na świecznik po przebalowanych dwóch kadencjach. Kiełczewski w jednej kadencji zrobił o wiele więcej niż pan w 8 lat. Basen, miejska targowica , utwardzone drogi to zasługa burmistrza Kiełczewskiego. Mam wielką nadzieję , że mieszkańcy już nigdy nie powierzą panu jakiejkolwiek funkcji. Pan Kruszyński Zygmunt potrafił w trudnych czasach zbudować halę, szkołę
co pan zrobił dla Grajewa? / Panie Zygmuncie nie wiek a mądrość potrzebna jest na takich stanowiskach. my Panu wierzymy i ufamy. serdeczne gratulacje . Powodzenia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.