środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2011 wyświetleń

Kilka miesięcy na informację o ogrzewaniu do CEEB

Niespełna pół roku zostało na przekazanie informacji o sposobie ogrzewania domów do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek złożenia deklaracji o źródle ogrzewania budynku ma każdy mieszkaniec, czy zarządca budynku mieszkalnego lub niemieszkalnego.


Oświadczenia, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem Urzędu Miasta Grajewo ul. Strażacka 6a. Wypełnienie dokumentów trwa kilka minut.


Celem stworzenia centralnej bazy jest poprawa jakości powietrza, likwidacja głównej przyczyny zanieczyszczeń - emisji substancji powodujących smog. 

- Na podstawie tego spisu gminy będą mogły realizować programy, które będą bezpośrednio wpływać na to, aby smogu było mniej w gminie i na terenie województwa podlaskiego - mówi dr Maciej Borzyszkowski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. 


Za niewpisanie się do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków w terminie grozi od 500 do nawet 5 000 zł kary.
Deklaracje dostępne są na miejskiej stronie internetowej.

 

e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

Typowo polskie zagranie. Wysokie ceny gazu, oleju opałowego. NIedługo zakażą używania pieców na drewno i będą trzymali Polaka za mordę dyktując ceny.

Jeszcze trochę, a będziemy ogrzewać nasze domy w głębokiej konspiracji nielegalnym opałem, tylko szkoda, że nie ma już ludzi którzy mają doświadczenie w konspirze z okresu wojny.

Chcieliscie Dobrej Zmiany no to macie, Nowy Lad. Niedlugo zamiast swiatla beda swieczki i fanarki i cala rodzinka w jednym luzku to bedzie cieplej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.